Lodzka_rozgrzewka_WFL_WR_Karolina_WojszNiedzielne popołudnie w Łodzi upłynęło pod znakiem biegania i aktywnej formy spędzania czasu. Równo w południe 12. kwietnia, wszyscy chętni mogli zaznajomić się z formułą majowego biegu Wings for Life World Run, a następnie wziąć udział w nietypowej rozgrzewce prowadzonej przez naszego łódzkiego olimpijczyka Piotra Kędzie. Bieg wyróżniał się tym, że to meta goniła uczestników, a nie na odwrót jak w zwyczajnym biegu. Cała akcja odbywała się w parku na Zdrowiu im. J. Piłsudskiego.

Łódzki trening został podzielony na trzy części. Pierwszą z nich był wykład poświęcony bieganiu. Uczestnicy usłyszeli najważniejsze informację na temat majowego biegu, a także poznali tajniki tego sportu. Warsztaty teoretyczne odbyły się w sklepie dla biegacza „Trucht” przy ul. Siewnej 15. Drugą częścią był profesjonalny trening prowadzony przez Piotrka. Wszyscy mogli poznać ćwiczenia, które najlepiej przygotują każdego do sezonu i pomogą uniknąć wszelkich kontuzji.

Ostatnim etapem było pokazanie własnych umiejętności podczas prawdziwego biegu. Do startu stanęło 30 zawodników. Musieli oni się zmierzyć z okrężną trasą mierzącą 3,3 km. Po 20 min od startu wyruszał rower jadący z prędkością 14 km/h, który to po kolejnych 10 min, przyspieszył do 25 km/h, prześcigając ostatnich na trasie i tym samym wyznaczając metę.

Laureatami biegu zostali Artur Dąbrowski z wynikiem 11520 m. przy czasie 43 min, a w śród kobiet dominowała Kasia Wolska – Nowak, która przebiegła 6890 m. nim dogonił ją rower pościgowy.  Akcję wspierała Zielona Łódź, Zarząd Zielenią Miejską oraz sklep dla biegacza TRUCHT.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
lcjrun
Nordea LCJRun 2015
biznesrun
Łódź Business Run
dozmaraton
DOZ Maraton Łódź 2017 – informacje

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*