Nazwa biegu nie jest przypadkowa – na mecie każdy uczestnik będzie musiał zjeść loda. Ale na tym nie kończą się atrakcje sobotniej imprezy.

Pierwsza edycja Ice Cream Run z Lód Miód odbędzie się w najbliższą sobotę (13 lipca) w Parku im. księcia Józefa Poniatowskiego, start o godzinie 11.00. Na starcie biegu stawi się 500 zawodników, przed nimi trasa 7 km i nagroda na mecie – wielka porcja lodów!

Organizatorem biegu jest Dominik Stanek (znany w mediach społecznościowych jako Runoholic), który do współpracy zaprosił znaną łódzką sieć z lodami naturalnymi Lód Miód. Dominik, z zawodu policjant, prywatnie ma dwie wielkie pasje: bieganie i jedzenie. Organizował już tłustoczwartkowy bieg z pączkami, latem przyszła pora na lody. Na bieg chciało się zapisać prawie 4 tysiące osób – nic dziwnego, każdy biegacz chciałby mieć w swojej kolekcji medal z lodami.

Impreza ma charakter rodzinnego pikniku. – W sobotę od życiowych rekordów ważniejsza będzie dobra zabawa – mówi Dominik Stanek. Chcemy, aby uczestnicy i kibice przyszli do parku z całą rodziną, dlatego też przygotowaliśmy wiele dodatkowych atrakcji. Rozgrzewkę przed startem poprowadzą trenerzy z klubu Sportera, będzie można poskakać na trampolinach z Saltos oraz wziąć udział w konkursach (m.in. w jedzeniu lodów na czas).

O dodatkowe atrakcje zadbał też Lód Miód. Dzieciaki zabawiać będzie maskotka, wielka i puchata pszczoła Lódmiła, w fotobudce będzie można sobie zrobić zdjęcie z gigantycznymi lodami i oczywiście skosztować lodowych przysmaków. Ekipy Lód Miód nie trzeba było długo namawiać na udział w imprezie. – Sama jestem biegaczką, nie mogłabym wymyślić lepszej imprezy, niż bieg z lodami – śmieje się Ewa Soliman. W lodowej przyczepie na pewno znajdą się klasyczne smaki, ale również proteinowe lody z … bekonem. To smak, który również został opracowany przy udziale Runoholica.

Co ważne, poza dobrą zabawą, pomyślano również o wsparciu schroniska dla zwierząt. Podczas imprezy zbierana będzie karma i rzeczy potrzebnych czworonogom. Organizatorzy zapraszają wszystkich ze swoimi pupilami. Dominik regularnie bierze udział w imprezach biegowych ze swoim cavalierem Jimmy, Lód Miód jest zaś pierwszą marką, która przygotowała specjalny smak lodów dla psów, który w składzie ma przede wszystkim wywar z warzyw i kurzych serc.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
IMG_5426_kopiuj
Bieg Ulicą Piotrkowską 2017 (foto)
biegpiotrkowska
13. Bieg Ulicą Piotrkowską
13 Onkobieg-u Razem po zdrowie!

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*