dozmaratonSporo zmian przygotowali dla uczestników organizatorzy DOZ Maratonu Łódź. Od 13 do 15 kwietnia 2018 roku na biegaczy i kibiców, poza dystansem maratońskim, czekają także półmaraton i bieg na 5 km. Niezmiennie jednak będzie to najgłośniejszy maraton w Polsce, o co zadba nowy dyrektor artystyczny imprezy – Wojciech Łuszczykiewicz.

Poza biegiem głównym na dystansie maratonu, organizatorzy przygotowali dla uczestników także biegi towarzyszące. W sobotę, 14 kwietnia, odbędzie się bieg na 5km oraz cieszące się co roku ogromną popularnością biegi dla dzieci. W niedzielę rano na trasę wyruszą wspólnie maratończycy oraz uczestnicy półmaratonu. Dystans 42,195 km będzie można pokonać nie tylko samodzielnie, ale także w sztafecie. Organizatorzy chcąc wyjść naprzeciw różnorodnym potrzebom biegaczy. Zarówno tym, którzy bieganie traktują jako obszar, na którym mogą się sprawdzić i rywalizować, a także dla tych, dla których jest to forma aktywnego spędzania czasu. A takich ludzi w Polsce jest coraz więcej.

– Dbanie o zdrowie Polaków to nasza codzienna misja. Cieszymy się, że coraz większa ilość osób w Polsce biega, uprawia sport i jest świadoma korzyści z tego płynących. Jesteśmy dumni, że jako DOZ S.A. rokrocznie przyczyniamy się do powiększenia tej grupy – mówi Maciej Słomiński, dyrektor ds. marketingu DOZ S.A. – DOZ S.A. już po raz 8 jest sponsorem tytularnym DOZ Maratonu Łódź. Impreza doskonale wpisuje się w realizowaną przez nas misję – dbanie o zdrowie. Wierzymy, że dbanie o zdrowie to także zdrowy i aktywny tryb życia, dlatego staramy się promować aktywność fizyczną różnego typu inicjatywami, między innymi takimi jak DOZ
Maraton Łódź.

DOZ Maraton Łódź niezmiennie będzie promowany jako „Najgłośniejszy Maraton w Polsce”. Podobnie jak w ubiegłym roku wzdłuż trasy powstanie aż 26 punktami kibicowania z muzyką na żywo. W tym roku funkcję Dyrektora Artystycznego imprezy objął Wojciech Łuszczykiewicz, łodzianin, lider zespołu Video, znany z programu Idol, w którym był jurorem. To on wybierze zespoły, które 15 kwietnia zagrają dla uczestników DOZ Maratonu Łódź.

– Trudno nie przyklasnąć idei łączącej sport, muzykę oraz działania charytatywne – to mariaż idealny. Organizujemy Najgłośniejszy Maraton w Polsce, zatem kluczem będzie takie dobranie muzycznych zespołów, które skutecznie zachęci Łodzian do spotkania się na trasie biegu i spędzenia w tych miejscach dłuższego czasu. Postaramy się wraz z organizatorami DOZ Maratonu stworzyć w Łodzi imprezę z niepowtarzalną atmosferą, o której będzie się mówić z niekłamaną dumą – mówi Wojciech Łuszczykiewicz.

Organizatorzy wraz ze sponsorem tytularnym, firmą DOZ S.A., która wspiera łódzki maraton od jego pierwszej edycji, w tym roku przywracają bezpłatne, otwarte treningi przygotowujące do maratonu.

– Sam wielokrotnie przygotowywałem się do startu w Łodzi w ramach DOZ Drużyny. To świetna inicjatywa i ogromna dawka pozytywnej energii. W grupie łatwiej jest się zmotywować do treningu. Wiesz, że dwa razy w tygodniu ktoś na ciebie czeka i udzieli ci profesjonalnego wsparcia – mówi Jacek Dauenhauer, wiceprezes zarządu Pelion SA.

Zajęcia przygotowujące do maratonu będą się odbywały w środy i niedziele począwszy od 10 grudnia aż do końca marca. Uczestnicy zostaną podzieleni na 3 grupy – początkującą, średniozaawansowaną i zaawansowaną. Każdą z grup poprowadzi inny, doświadczony trener.

Od wielu lata DOZ Maratonowi Łódź towarzyszy akcja „Biegam – Pomagam”. W ciągu minionych 7 lat biegacze wraz z DOZ Fundacją dbam o zdrowie zebrali na cele charytatywne już ponad 200 tysięcy złotych. W tym roku akcja „Biegam – Pomagam” odbędzie się w zupełnie nowej formie.

– Do DOZ Maratonu Łódź będzie się można zarejestrować wybierając jedną z dwóch ścieżek – zwykłą lub charytatywną. Ścieżka charytatywna oznacza wyższą opłatę startową, która jest dobrowolną darowizną na rzecz jednej z trzech organizacji partnerskich. Na cele charytatywne przeznaczyliśmy 25 procent dostępnych pakietów startowych – mówi Michał Drelich.

Organizatorzy zaprosili do współpracy m.in. Fundację Dajemy Dzieciom Siłę, Fundację Udaru Mózgu. DOZ Maraton Łódź odbędzie się w dniach 13-15 kwietnia 2018 roku. Rejestracja rozpoczyna się 6 grudnia 2017 roku o godzinie 15:00 na platformie SlotMarket.pl.

W tym roku wszyscy uczestnicy DOZ Maratonu Łódź będą mogli korzystać bezpłatnie z komunikacji miejskiej w Łodzi. Zamiast biletu będzie trzeba okazać numer startowy!

Do ósmej edycji DOZ Maratonu Łódź pozostało już niewiele ponad dwa tygodnie. Na listach startowych DOZ Maratonu Łódź i imprez towarzyszących widnieje już niemal 5000 nazwisk. Wiele wskazuje na to, że padnie rekord frekwencji łódzkiej imprezy.

– Cieszymy się, że miasto przychyliło się do naszej prośby i zwolniło uczestników DOZ Maratonu Łódź z opłat za podróżowanie komunikacją miejską – mówi Michał Drelich, dyrektor DOZ Maratonu Łódź. – To miły gest, ale też świadectwo, że władzom miasta zależy na tym wydarzeniu i zadowoleniu biegaczy, którzy przyjadą do Łodzi z całej Polski i kilkunastu krajów świata – dodaje.

Stosowna uchwała została wniesiona pod głosowanie Rady Miasta dzięki staraniom radnej Małgorzaty Moskwy – Wodnickiej.

– Chcemy, żeby biegacze dobrze poczuli się w Łodzi – mówi Tomasz Trela. – DOZ Maraton Łódź to nie tylko impreza sportowa, ale także narzędzie promocji miasta. Dzięki takim wydarzeniom możemy pokazać, jak dynamicznie i pięknie rozwija się Łódź. Mamy nadzieję, że te tysiące maratończyków, którzy odwiedzą nasze miasto w kwietniu przy okazji maratonu, zechce wrócić z rodzinami i znajomymi, by po prostu fajnie spędzić weekend w Łodzi – dodaje.

Satysfakcji z wprowadzonych rozwiązań nie kryje także Małgorzata Moskwa – Wodnicka, radna Rady Miejskiej w Łodzi.

– Takie rozwiązania stosuje wiele miast w Polsce i na świecie. Cieszę się, że radni poparli tę inicjatywę. Z bezpłatnej komunikacji miejskiej na podstawie numeru startowego będzie można korzystać przez cały weekend od 13 do 15 kwietnia – mówi Małgorzata Moskwa – Wodnicka.

PROGRAM DOZ MARATON ŁÓDŹ

Piątek, 13 kwietnia 2018
15:00 – 21:00      Godziny otwarcia Biura zawodów i Expo Run&Fun (Atlas Arena, al.Bandurskiego 7)

Sobota, 14 kwietnia 2018
09:00 – 21:00      Godziny otwarcia Biura zawodów i Expo Run&Fun (Atlas Arena, al.Bandurskiego 7)
10:00 – 11:30     Przyjmowanie depozytu – Ibuprom Sport Żel 5k Run (fosa – Atlas Arena)
12:00     Start Ibuprom Sport Żel 5k Run (ul. Bandurskiego)
13:00     Dekoracje – Ibuprom Sport Żel 5k Run (Atlas Arena)
14:00     Zamknięcie depozytu – Ibuprom Sport Żel 5k Run (fosa – Atlas Arena)
14:00 – 17:00     Pelavo Kids Run (Stadion Miejski)
14:00 – 18:00      Pasta Party (Atlas Arena, al.Bandurskiego 7)
15:30     Dekoracje – Pelavo Kids Run – roczniki 2010-2015 (Atlas Arena)
17:30     Dekoracje – Pelavo Kids Run – roczniki 2003 – 2009 (Atlas Arena)

Niedziela, 15 kwietnia 2018
7:00 – 8:30     Przyjmowanie depozytu (fosa – Atlas Arena)
8:00     Wyjazd shuttle busów i depozytu Ibuprom Sport Żel Sztafeta Ekiden – zmiany 2 i 3 (al. Unii Lubelskiej przy stacji PKP Łódź Kaliska)
8:00-15:00     Godziny otwarcia Expo Run&Fun (Atlas Arena, al.Bandurskiego 7)
8:30     Wyjazd shuttle busów i depozyt Ibuprom Sport Żel Sztafeta Ekiden – zmiany 4,5 i 6 (al. Unii Lubelskiej przy stacji PKP Łódź Kaliska)
09:00     Start DOZ Maratonu Łódź, Ibuprom Sport Żel Półmaratonu Łódź oraz Ibuprom Sport Żel Sztafety Ekiden (al. Bandurskiego 7)
~ 10:01     Ibuprom Sport Żel Półmaraton Łódź – pierwszy zawodnik na mecie (Atlas Arena)
~ 10:10     Ibuprom Sport Żel Półmaraton Łódź – pierwszy zawodniczka na mecie (Atlas
Arena)
~ 11:15     DOZ Maraton Łódź – pierwszy zawodnik na mecie (Atlas Arena)
~ 11:30     DOZ Maraton Łódź – pierwsza zawodniczka na mecie (Atlas Arena)
12:00     Dekoracje – klasyfikacja generalna DOZ Maraton Łódź i Ibuprom Sport Żel
Półmaraton (Atlas Arena)
12:30     Dekoracje – Trójkołamacze
13:00 – 15:00     Dekoracje – kategorie wiekowe i klasyfikacje specjalne (Atlas Arena)
  15:30       Oficjalne zakończenie imprezy (Atlas Arena)
  16:00       Zamknięcie depozytu

Mapa_maraton

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
vena_sport_festival_2011_387
Vena Sport Festival 2011 (foto)
IMG_6940
Orlen Cup Łódź 2017
biegfabrykanta
Bieg Fabrykanta – zapowiedź

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*