Wings_for_Life_World_Run_2013_-_Sunrise_fot._Robert_Snow27 marca o godzinie 16 na Głównym stadionie lekkoatletycznym AZS w Łodzi, odbędą się warsztaty poświęcone bieganiu. Zajęcia poprowadzi przyjaciel akcji biegowej Wings for Life World Run – Piotr Kędzia. W trakcie ich trwania uczestnikom zostanie przybliżony format biegu Wings for Life World Run, który 4 maja odbędzie się jednocześnie w 40 miastach na świecie, w tym w Polsce w Poznaniu. Uczestnicy będą mieli również okazję spróbowania swoich sił w biegu testowym, by móc sprawdzić swoja gotowość przed majowym wydarzeniem.

Warsztaty będą podzielone na dwie część – teoretyczną oraz praktyczną. W pierwszej części przyjaciel akcji Piotr Kędzia przedstawi na czym polega format biegu Wings for Life World Run oraz odbędzie się krótki test z wiedzy o biegu. Dla osób, które najlepiej rozwiążą test przewidziane są nagrody od firmy New Balance. W drugiej części odbędzie się próbny bieg, którego dystans wyznaczy czas – 30 minut. Każdy biegacz będzie miał okazję sprawdzić jaki dystans jest w stanie przebiec w limitowanym czasie.

WARSZTATY
MIEJSCE: Główny stadion lekkoatletyczny AZS w Łodzi, ul. Lumumby 22/26
DATA: 27 marca, godzina 16:00
Wstęp wolny.

Wings for Life World Run to unikalne wydarzenie biegowe. Jego formuła zakłada start w tym samym momencie w blisko 40 miejscach na świecie. Bieg rozpocznie się 4 maja 2014 r. o godz.: 10:00 czasu UTC. W Polsce będzie wówczas godzina 12:00. Pierwszy raz w historii biegów trasa nie ma klasycznej linii mety. Będzie ją wyznaczać jadący za uczestnikami samochód, który wystartuje 30 minut po oficjalnym rozpoczęciu rywalizacji. Bieg zakończy się w momencie, kiedy ostatni zawodnik na świecie zostanie wyprzedzony przez samochód zamykający bieg. W naszym kraju trasa biegu wyruszy z Poznania. Szacuje się, że w tym globalnym sportowym święcie będzie uczestniczyć 150 tys. osób.

Hasło Wings for Life World Run to: „Biegniemy dla tych, którzy nie mogą!”. Celem rywalizacji jest zebranie środków na badania poszukujące metody leczenia przerwanego rdzenia kręgowego.

W budowaniu społecznej świadomości pomagają lokalni Ambasadorowie i Przyjaciele, wśród nich: Monika Kuszyńska – była wokalistka zespołu Varius Manx, Agnieszka Więdłocha – aktorka teatralna i telewizyjna, Jerzy Skarżyński – maratończyk i trener nazywany guru polskich biegaczy, Mateusz Michalski –  medalista paraolimpijski, Piotr Kędzia – wielokrotny medalista i olimpijczyk oraz dziennikarze sportowi: Marcin Rosłoń i Rafał Patyra.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
IMG_6940
Gwiazdy Orlen Cup 2017
logo_M_new
Nowa trasa DOZ Maratonu Łódź PZU
9. Bieg Fabrykanta

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*