biegfabrykantaW sobotę, 27 sierpnia, 2000 uczestników wystartuje w szóstej edycji Biegu Fabrykanta. Tego dnia rywalizację podejmą mali i duzi fani sportu. Tegoroczna Dziesięciokilometrowa trasa to nie lada gratka, zarówno dla biegaczy, jak i miłośników miasta. Po raz kolejny Galeria Łódzka będzie partnerem imprezy i fundatorem nagród.

Rywalizację dorosłych poprzedzą biegi „Małego Fabrykanta”, które rozpoczną się o 15:00. Dla najlepszych „małych” sprinterów przygotowane zostały pamiątkowe medale i zestawy LEGO ufundowane przez Galerię Łódzką i firmę Galileo – dobrze się składa!. Dzieci, przedsmak sportowych emocji poczują już w piątek, 26 sierpnia. To za sprawą dziecięcego Biura Zawodów, które będzie działać w Galerii Łódzkiej w godzinach 16:00 – 21:00.

Start dla dorosłych zaplanowany jest na godzinę 17:30. Bieg Fabrykanta to jeden z najszybszych biegów  w województwie łódzkim, o czym świadczy m.in. ubiegłoroczny rekord wydarzenia – 29:58, który ustanowił tegoroczny olimpijczyk w maratonie – Artur Kozłowski. Trasa, z którą zmierzą się zawodnicy prowadzi przez fabrykanckie części Łodzi.  W tym roku została lekko zmieniona, tak żeby była jeszcze szybsza. Jednym  z punktów na mapie biegu będzie Galeria Łódzka. Na mecie, zlokalizowanej na terenach Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, na najszybszych biegaczy czekać będą nagrody ufundowane przez Galerię Łódzką.

 „Łodzianie uwielbiają sport i dobrą zabawę, dlatego jak co roku postanowiliśmy wesprzeć ich podczas Biegu Fabrykanta. Szczególnie dopingujemy najmłodszych uczestników, dla których w przeddzień wydarzenia, w Galerii będzie stworzone Biuro Zawodów. Przy odbiorze numerów startowych dzieci otrzymają tematyczne gadżety i słodkie upominki. Na najmłodszych czekać będzie również malowanie buziek. Zapraszamy do wspólnego kibicowania.” – mówi Beata Stefańska, Dyrektor Centrum.

Galeria Łódzka promuje bieganie, zaznaczając, że doskonałą rozgrzewką mogą być zakupy. Serdecznie zapraszamy. Z racji tego, iż jeden z etapów Biegu Fabrykanta przebiega w tym roku w bezpośredniej okolicy Galerii Łódzkiej na około godzinę zamknięty zostanie wjazd i wyjazd do i z Centrum od ul. Orlej. Wjazd na parking i wyjazd z Centrum od strony al. Piłsudskiego pozostaje cały czas otwarty.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
XII Bieg Wdzięczności (foto)
biznesrun
Łódź Business Run
9. Bieg Fabrykanta

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*