24 sierpnia w Łodzi odbędzie się 9. Bieg Fabrykanta, któremu towarzyszyć będzie 3. Bieg Grohmana. Zawodnicy jak co roku do pokonania będą mieć 10 km trasę, która wytyczona zostanie na terenie Księżego Młyna, jednej z najstarszych części Łodzi, a start i meta na terenie Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Bieg Fabrykanta to niesamowita impreza biegowa, udział w niej wspominam bardzo pozytywnie. Nowa trasa jest jeszcze szybsza, można walczyć o życiówki, w zeszłym roku to właśnie na tym biegu ustanowiłam nowy PB (35:33) – mówi Sabina Jarząbek, dodając do tego cudowni kibice zagrzewają do walki od samego startu do mety. Świetna organizacja i wyjątkowa atmosfera

Podczas 9. Biegu Fabrykanta nie zabraknie punktów kibicowania, na trasie uczestników wspierać będą pacemekerzy, którzy poprowadzą grupy na następujące czasy: 40, 45, 50, 55, 60 minut. Nowością w tym roku będą dodatkowe kategorie. Oprócz odbywających się od kilku lat Mistrzostw Polski Radców Prawnych oraz klasyfikacji studentów, dołączą służby mundurowe, lekarze oraz pracownicy oświaty. W 9. Biegu Fabrykanta obowiązuje limit 1500 uczestników.

W ramach 9. Biegu Fabrykanta odbędą się Biegi Małego Fabrykanta. Wzorem ubiegłych lat dzieci rywalizować będą w pięciu kategoriach wiekowych, a na mecie otrzymają pamiątkowe medale! Zapisy do biegów dziecięcych wystartują 1 czerwca.

Podczas 9. Biegu Fabrykanta odbędzie się bieg na milę, w którym limit wynosi 150 biegaczy – Bieg Grohmana. Zmagania na tym nietypowym dystansie rozpoczną się o godzinie 16:30. Jako pierwsze na trasę wyruszą Panie, a 15 minut później Panowie. Trasa wytyczona została na terenie Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej i składać się będzie z dwóch pętli. Całość zebranej kwoty z wpisowego zostanie przekazana na cel charytatywny.

Organizatorem zawodów jest Stowarzyszenie Bądź Aktywny, firma inesSport oraz Okręgowa Izba Radców Prawnych w Łodzi.
Zapraszamy na naszą nową stronę internetową, gdzie znajdują się najważniejsze informacje dotyczące Biegu Fabrykanta – www.biegfabrykanta.pl oraz na nasz profil na Facebook’u.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
17. Bieg ulicą Piotrkowską Rossman Run
CITY TRAIL onTour Łódź 2018
XXXIV Bieg Sylwestrowy w Łodzi (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*