Stowarzyszenie Pomocy Chorym na Mięsaki i Czerniaki Sarcoma serdecznie zaprasza chętnych do wzięcia udziału w najstarszym w Polsce biegu charytatywnym mającym na celu wsparcie pacjentów onkologicznych i profilaktykę zdrowotną.

13 edycja będzie wyjątkowa! Z uwagi na obecnie panującą sytuację w kraju związaną z pandemią koronawirusa, jesteśmy zmuszeni do zmiany dotychczasowej formuły Onkobiegu. W tej edycji – 13 września 2020 r., pobiec będzie mógł każdy z dowolnego miejsca w Polsce po wcześniejszej rejestracji na portalu onkobieg.pl – wspomina Szymon Bubiłek, organizator i Członek Zarządu Stowarzyszenia Sarcoma. To uczestnicy zdecydują, o której dokładnie wystartują tego dnia, ważne aby zadeklarowaną ilość kilometrów podczas godzinnej aktywności zamknąć między 7:00 – 13:00. Organizatorzy zapowiadają także transmisję on-line ze studia z Warszawy, w którym prowadzone będą rozmowy ze specjalistami i pacjentami tak, aby uświadamiać i angażować społeczeństwo do aktywności fizycznej oraz edukacji w zakresie profilaktyki zdrowotnej. Będzie również grupa reprezentująca bieg przy Instytucie Onkologii składająca się z ok. 50 uczestników, którzy w ciągu godziny wspólnie pokonają trasę wyznaczoną na terenie Instytutu, realizując tyle okrążeń, ile są w stanie.

Jako że 13 Onkobieg odbędzie się w nowej formule, a uczestnicy będą mogli wziąć w nim udział z dowolnego miejsca na ziemi, organizatorzy przygotowali akcję #Onkobieg, czyli w godzinach 7:00 – 13:00 podziel się zdjęciem z oznaczeniem #Onkobieg z godzinnej aktywności. Te zdjęcia to wyraz połączonej siły we wspólnej idei pomocy pacjentom, które będziemy wyświetlać na naszych kanałach!

Na tegoroczny Onkobieg, do dbania o własne zdrowie i wsparcia pacjentów onkologicznych, zapraszają przedstawiciele różnych grup zawodowych i społecznych, w tym: strażacy, lekarze, żołnierze i sportowcy – uczestnicy spotu.

Rejestracja uczestników rozpoczyna się 29.06.2020r. i potrwa do 20.07.2020r. Przebiega wyłącznie drogą Internetową na stronie www.onkobieg.pl.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Bieg dla Bohaterów
Wirtualny bieg charytatywny #daj5 na dzieciaka
lupaszka
Strzelecki Bieg Łupaszki

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*