widzewW niezłym stylu i z dużą przewagą przez całe spotkanie koszykarki Widzewa pokonały zawodniczki Uniwersytetu Warszawskiego.

Już w pierwszej kwarcie  łodzianki zdominowały parkiet. Chociaż przez chwilę goście prowadzili 5:4, to Widzewianki szybko odrobił straty. Co ciekawe był to jedyny moment w spotkaniu, w którym zawodniczki z Warszawy były lepsze od naszych.

Potem rozpoczął się pogrom. Przewaga łodzianek wzrastała nawet do trzydziestu punktów. Po drugiej kwarcie prowadziły już 44:18. Na parkiecie dominowały Aleksandra Pawlak, Agata Przybysz, Justyna Okulska.  Pod koniec spotkania zagrała Karolina Filipkowska, najładniejsza łodzianka 2008 roku.

Ostatecznie koszykarki Widzewa wygrały 77:50, rewanżując się za porażkę w pierwszym meczu z Uniwersytetem Warszawskim. W następnej kolejce, 13 stycznia, nasze zawodniczki czeka wyjazd do Gdańska i spotkanie z tamtejszym AZS-em.

Widzew Łódź – Uniwersytet Warszawski 77:50 (24:6, 20:12, 14:13, 19:19)

Widzew: Aleksandra Pawlak 24, Monika Szulc 13, Justyna Okulska 12, Agata Przybysz 10, Kamila Polit 7, Anna Rajkowska 4, Anna Kolasa 2, Martyna Laskowska 2, Kamila Trojanowska 2, Karolina Filipkowska 1, Katarzyna Rychter 0, Lucyna Sawicka 0.