cnbagwiazdy2 kwietnia kibice zgromadzeni w hali KS Społem obejrzeli w akcji najlepszych zawodników CNBA po sezonie zasadniczym. Od samego początku spotkania zawodnicy obydwu drużyn narzucili “szybkie tempo” gry.

Akcja przemieszczała się co chwilę raz pod jeden raz pod drugi kosz. Pierwsze cztery punkty w meczu zdobył zawodnik M-Styl, Andrzej Kruszyński. Przy wyniku 6:0 pierwsze punkty dla drużyny B zdobył Dariusz Makowski z SWSPiZ. W trzeciej minucie meczu Piotr Wyrzykowski zebrał piłkę na atakowanej desce i podał do Piotra Kacprzaka, który próbował zakończyć akcję “slam dunkiem”, jednakże został sfaulowany. W piątej minucie kolejną zbiórkę w ataku zanotował Wyrzykowski, który podał do Kacprzaka a ten zakończył akcję celną “trójką” z faulem. Chwilę później w bliźniaczej akcji Makowski podawał do Jakuba Pietrzko, który zdobył kolejne punkty dla swojej drużyny. W ósmej minucie pierwszej kwarty na boisku pojawił się Tomasz Kaźmierczak, który od razu zapisał na swoim koncie dwa punkty. Pierwsza kwarta zakończyła się wynikiem 28:23 dla drużyny A.

W drugiej kwarcie zawodnicy zespołu B poprawili grę w obronie i pozwolili rywalom zdobyć jedynie 10 punktów w całej kwarcie. W piątej minucie Pietrzko zanotował efektowną asystę, zaś całą akcję wykończył Filip Tonkiel, wsadzając piłkę nad jednym z obrońców. W 6 minucie znów dał znać o sobie znać ten drugi, trafiając zza linii 6,75. Na minutę przed końcem pierwszej połowy Michał Januszkiewicz podał piłkę do wychodzącego sam na sam z koszem Tonkiela, który po raz drugi popisał się efektownym wsadem. W drużynie A Grzegorz Sadowski wyróżnił się w tym fragmencie spotkania celnymi rzutami z półdystansu oraz asystami.

W przerwie meczu odbył się konkurs rzutowy z udziałem zawodników i publiczności. Do rywalizacji stanęły cztery dwójki zaś triumfowała dwójka Świątczak – Rybczyński, którzy w nagrodę otrzymali pamiątkowe statuetki. W przerwie zawodnicy obydwu drużyn Meczu Gwiazd otrzymali drobne upominki.

W trzeciej kwarcie zawodnicy dalej utrzymywali niesamowitą intensywność gry, grając w myśl zasady “coast to coast”. W drugiej minucie kwarty Kruszyński znalazł pod koszem niepilnowanego Sadowskiego, który zdobył “łatwe” punkty. W trzeciej minucie Kacprzak przechwycił piłkę, zagrał do Adama Sadło, który podał do niepilnowanego Kruszyńskiego. Jednakże wracający do obrony Pietrzko w efektowny sposób zablokował zawodnika M-Stylu. W 6 minucie Wyrzykowski dojrzał na obwodzie niepilnowanego Sadło, który zdobył 3 punkty. Minutę później Kruszyński ku zaskoczeniu wszystkich oddał rzut z ponad 7 metrów…i trafił! W tej odsłonie wszystko wychodziło zawodnikom w jasnych strojach: 5 celnych rzutów za trzy punkty (2 Wyrzykowski oraz po 1 wspomniany Kruszyński, Sadło, Sadowski). W drużynie w ciemnych strojach Jakub Pietrzko zdobył w trzeciej kwarcie 12 punktów, dwa razy celnie trafiając za 3 punkty. W ciągu ostatnich 25 sekund kwarty kibice zobaczyli dwa efektowne “smecze”: najpierw przechwycił Pietrzko i sam zakończył akcję, zaś chwilę później to samo uczynił jego partner z zespołu, Filip Tonkiel.

Przed czwartą kwartą kibice ciągle nie wiedzieli kto wygra pierwszy Mecz Gwiazd CNBA.

W trzeciej minucie IV kwarty Wiktor Zamojski zebrał piłkę na atakowanej desce i będąc krytym przez przeciwnika trafił z “niewygodnej pozycji”. Kilka sekund później Sadowski zagrał do Wyrzykowskiego który trafił czwarty rzut za 3 punkty w meczu. W połowie czwartej kwarty Jan Augustyniak, który zdobył do tej pory 12 punktów, trafił kolejny “trudny” rzut z półdystansu. Na dwie minuty przed końcem spotkania po rzucie Kacprzaka za trzy punkty piłka “zatańczyła” na obręczy by ostatecznie znaleźć się w koszu. Do końca spotkania drużyna składająca się z graczy z grup A utrzymała przewagę i pokonała ostatecznie drużynę B 87:80.

Kibice zgromadzeni w hali nie mogli czuć się rozczarowani. Mecz obfitował we wszystko co najlepsze w koszykówce: celne rzuty, efektowne wsady i bloki. Obydwie drużyny trafiły łącznie aż 17 rzutów za trzy punkty!

W zespole B najlepiej zagrał Jakub Pietrzko, który zanotował 27 punktów (najwięcej ze wszystkich zawodników), miał 9 zbiórek i 3 asysty.

W zespole A bardzo dobre zawody rozegrał Piotr Wyrzykowski (20 punktów, 7 zbiórek) oraz Andrzej Kruszyński (14 punktów, 6 zbiórek, 5 asyst i 5 przechwytów).

MVP spotkania został Piotr Kacprzak (który na co dzień gra w zespole obecnych mistrzów CNBA – M-Stylu) który rzucił 23 punkty (w tym 9 w ostatniej kwarcie), zebrał 12 piłek i 4 razy otwierał partnerom drogę do kosza.

Mecz sędziowały: Cyniak Anna oraz Głowacka Ilona.