cnbaZnamy finalistów XXII edycji Centralnego Nurtu Basketu Amatorskiego. 28 stycznia w Hali Społem zagrają Inter Stomil Sharks i M-Styl.

M-Styl – Elbudplast 45:35 (11:6, 16:9, 7:11, 11:9)

Już początek spotkania okazał się być niezwykle emocjonujący, bowiem pierwszy pojedynek tych zespołów zakończył się jednopunktową wygraną M-Stylu 45:44. Po tej części gry na tablicy wyników widniał rezultat 11:6 dla M-Stylu.

W drugiej odsłonie spotkania zacięty bój toczył się nadal. Ponownie lepsi byli koszykarze z M-Stylu, który po połowie utrzymywał znaczne prowadzenie.

W trzeciej kwarcie wśród półfinalistów widać było dużą nerwowość. Jednak nie przeszkodziła ona graczom z Elbudplast, którzy wykazał się wyższą skutecznością. W skutek czego ekipa zmniejszyła swoją stratę punktową do rywala.

Końcówka pojedynku to już tylko formalność w wykonaniu dawnej Bewy. Team udowodnił swoją znakomitą grą, że wygrana należy się właśnie im.

Inter Stomil Sharks – SWSPiZ 57:48 (15:14, 19:11, 15:13, 8:10)

Pierwszy mecz tych zespołów zakończył się wynikiem 52:49 dla Inter Stomilu. Wysoka skuteczność właśnie tego zespołu sprawiła, że po pierwszej kwarcie objął on prowadzenie 15:14.

W drugiej odsłonie meczu drużyny grały bardzo szybko. Gra była bardziej nerwowa, nie brakowało także emocji, co z pewnością przełożyło się na rezultat półfinału. Tuż przed kolejną fazą spotkania faworytem pozostały rekiny, które wygrywały 34:25.

W dalszej części rywalizacji, niełatwy bój toczył się nadal. Bardziej skuteczni ponownie  byli zawodnicy Inter Stomilu, wszystko to za sprawą celnych „trójek”, Łukasza Kwiatkowskiego i Mateusza Głowackiego, które zwiększyły przewagę punktową.