319174_201373839935994_526176031_nW niedzielę, 15 lipca zakończyły się II Mistrzostwa Polski w Koszykówce Ulicznej. W tegorocznych zawodach  wzięło udział ponad 60 trzyosobowych zespołów z całego kraju.

W kategorii Open mężczyzn Mistrzami Polski zostali zawodnicy „Budextan Streetball 4” z Mrągowa, którzy na co dzień reprezentują II ligowy AZS Olsztyn w składzie: Tomasz Panewski, Jakub Chmielewski, Marcin Kowalewski, Jarosław Andrusiewicz. Po zaciętym finale pokonali 14-12, zespół „Dzikie Węże” z Warszawy w składzie: Rafał Pietrzak, Tomasz Rudko, Piotr Wójcik, Michał Wojtyński. Trzecie miejsce zajął zespół „Wilczy nos słoniowatego gada” z Trójmiasta w składzie: Paweł Strychalski, Tomasz Nosek, Marcin Wilk, Paweł Pawłowski.

Zespół reprezentujący Łódź (Krzysztof Białkowski, Kacper Kromer, Jakub Pietrzko, Piotr Kacprzak) zakończył rozgrywki w ćwierćfinale, ale w rozgrywkach grupowych pokonał przyszłych mistrzów Polski 9:4. Puchary, medale, nagrody rzeczowe oraz bilet do Stambułu wręczyli medalistom pan Krzysztof Nagodziński dyrektor działu marketingu Siemens AGD oraz Michael Naversnik 3×3 Sport & Business Development Manager, który bezpośrednio nadzorował imprezę z ramienia Międzynarodowej Federacji Koszykówki Fiba World.

Mistrzami Polski w kategorii U-18 mężczyzn został zespół z Łodzi, „Oj tam Oj tam” w składzie Maciej Kochaniak, Wojciech Górnicki, Karol Wiśniewski, Patryk Wal, natomiast wśród kobiet U-18 zwyciężył zespół „Budyń Kolbudy”. Zwycięzcy w kategorii Open mężczyzn reprezentować będą nasz kraj na turnieju masters, który odbędzie się 1-2 września w Stambule. W Turcji rywalizacja toczyć się będzie o awans na mistrzostwa świata, które w tym roku rozegrane będą w Miami.