IMG_0386_tnEurobasket wchodzi w decydującą fazę. W stawce nie ma już słabych drużyn. Przekonała się o tym faworyzowana Czarnogóra, która uległa Turcji 44:56.

Chociaż zawodniczki z Czarnogóry od pierwszych minut przeważały, zdeterminowane Turczynki nie dały za wygraną. Po pierwszej kwarcie 16:11 dla koszykarek z Bałkanów.

Gdy wydawało się, że faworytki wygrają Birsel Vardali z Turcji poderwała drużynę. Ostatecznie po pierwszej połowie na tablicy widniał wynik 27:24.

Trzecia kwarta to popis Turczynek. Zdobył aż jedenaście punktów więcej od rywalek. W czwartej kwarcie nie dały sobie wyrwać prowadzenia i ostatecznie zwyciężyły 56:44.

Czarnogóra – Turcja 44:56 (16:11, 11:13, 6:17, 11:15)

Czarnogóra: Anna DeForge 11, Ana Turcinovic 10, Iva Perovanovic 9, Jelena Dubljevic 6, Jelena Skerovic 6, Milka Bjelica 2, Natasa Popovic 0.

Turcja: Saziye Ivegin 14, Birsel Vardarli 13, Nevin Nevlin 11, Nevriye Yilmaz 9, Emine Palazoglu 6, Bahar Caglar 2, Isil Alben 1, Seda Erdogan 0, Yasemin Horasan 0, Gulsah Akkaya 0.

Eurobasket Woman 2011: Łotwa – Rosja 72:83 (foto)

Polska – Belgia 93:73 (foto)

Polska – Słowacja 70:46 (foto)

Polska – Słowacja 108:57 (foto)