DSC_5857_DxOW sobotę, 19 grudnia, rozegrano derbowy pojedynek w koszykówce żeńskiej. AZS Uniwersytet Łódzki przegrał ŁKS SMS Łódź 57:82. W ten sposób ŁKS umocnił się na pozycji lidera 1 Ligii B, AZS zajmuje siódmą pozycję.

Goście od pierwszej kwarty, którą zwyciężyły 32:15, grały swoim tempem i narzuciły swój styl. Po drugiej kwarcie (23:10 dla ŁKS), było wiadome, że gości wyjadą z hali AZS z kompletem punktów. Kolejne kwarty były już bardziej wyrównane 13:20 i 9:7 dla AZS, jednak ostatecznie, co było do przewidzenia ŁKS zwyciężył.

Najwięcej punktów wśród gospodarzy zdobyła Agnieszka Feja (13), wśród gości Agnieszka Kret (18).

joomplu:103351

AZS: Dominika Majkut, Aleksandra Teklińska, Agata Olejnik, Martyna Majkut, Olga Kossmann oraz Ewa Moc, Agnieszka Feja i Jagoda Kowalczyk

ŁKS: Alicja Bednare, Natalia Danych, Marta Mistygacz, Klaudia Sosnowska, Jagoda Oses oraz Monika Łopińska, Natalia Wiaderkiewicz, Karolina Filipczak, Adrianna Gajos i Agnieszka Kret.