HO8C7554Za nami już piąta kolejka bieżącej edycji. Jak zwykle emocji na parkiecie nie brakowało. Na uwagę zasługuje występ Michała Rokickiego, który otarł się o triple – double.

Nie ma już niepokonanych drużyn w najwyższej klasie rozgrywkowej. Jako ostatni goryczy porażki zaznali gracze Elbudplastu. Chociaż do przerwy prowadzili oni różnicą 7 punktów, to druga połowa zdecydowanie należała do Multibondu, który wygrał ten mecz obroną, tracąc w III i IV kwarcie łącznie tylko 7 „oczek”. W coraz gorszej sytuacji jest natomiast wielokrotny mistrz ligi – zespół Sharks. Rekiny przegrały po raz czwarty w tej edycji (tym razem z Euro Seven) i zamiast walczyć o mistrzowskie pierścienie, wiele wskazuje na to, że będą musieli bronić się przed spadkiem. Niekwestionowaną gwiazdą meczu z Danakiem był Filip Tonkiel (Z Kimś), który zdobył aż 36 punktów. Tabela Superligi zapowiada ogromne emocje w kolejnych tygodniach. Liderów od siódmego zespołu dzieli zaledwie 1 punkt…

W spotkaniu na szczycie grupy A I ligi, Sporto-Medsolver OIL zdecydowanie pokonało Gromar Bad Boys. Wszyscy czekają już na nadchodzące „medyczne derby” – w najbliższej kolejce lekarze ze Sporto zmierzą się z przyszłymi lekarzami, czyli studentami z Uniwersytetu Medycznego, którzy po minimalnej porażce na początku sezonu, zanotowali 4 kolejne zwycięstwa i zapowiadają walkę o awans do Superligi. Kolejnej porażki doznał drugi zespół Basket Squadu. Drużyna, która zazwyczaj przychodzi w pięcioosobowym składzie, tym razem miała „aż” siódemkę graczy, a mimo to zdecydowanie uległa … „piątce” z BKS LALALILO. Nie do zatrzymania okazał się Marcin Rydlewski (36 punktów).

Druga liga to kolejne zwycięstwa liderów swoich grup – Looney Squadu i Rozjuszonych Leniwców II. Zespoły prowadzone przez Grzegorza Zwolińskiego i Macieja Żaka pewnie zmierzają do rozgrywek play-off, a warto zauważyć, że obaj zgłosili do bieżącej edycji po 2 zespoły (i wszystkie one spisują się świetnie). Znakomite wejście do ligi CNBA notują NaSzybko Team, czyli ekipa, która zaledwie 2 tygodnie temu przystąpiła do rozgrywek. Po inauguracyjnym zwycięstwie, teraz pokonali oni młody zespół ŁKSG aż 76:28 i wyrastają na jednego z głównych kandydatów do awansu. W ostatnim spotkaniu Michał Rokicki zanotował niezwykłą linijkę statystyczną: 10 punktów, 9 asyst, 8 zbiórek, 5 przechwytów, 4 bloki. Te cyfry robią wrażenie.

MVP kolejki w poszczególnych ligach zostali: Filip Tonkiel (Z Kimś) w Superlidze, Marcin Rydlewski (BKS LALALILO) w I lidze, Tomasz Kaźmierczak (Gallowie), a w II lidze wspomniany Michał Rokicki (NaSzybko Team) w III lidze.

W najbliższym tygodniu liga ma przerwę z powodu Uroczystości Wszystkich Świętych. Kolejne mecze już we wtorek 7 listopada, początek jak zawsze o 18:30. Miejscem rozgrywania spotkań jest KS Społem Łódź, przy ul. Północnej 36. Więcej szczegółów na www.cnba.pl.

Organizator: stowarzyszenie CNBA
Partnerzy: Urząd Miasta Łodzi. Basketzone.pl, Formotiva Pharma Nutrition, Agencja Zet-Kreska, Matshop.pl, All Star Klubokawiarnia, Fundacja MG13, KS Społem Łódź, Radio Eska, ŁZKosz.
Partner techniczny: Spalding