HO8C7520W meczu na szycie M-Styl pokonuje Adwokatów 61:56. Niespodziankę sprawił Sport Ekspert, który okazał się lepszy od faworyzowanych zawodników Z Kimś. W wyrównanej grupie A I ligi wszystko rozstrzygnie się w ostatnich dwóch kolejkach, a to wszystko poprzez wygraną Matshop.pl oraz Quriers.

W ostatnim meczu kolejki Superligi wielokrotni mistrzowie CNBA walczyli z aspirującą do podium ekipą kb-adwokaci.pl. W tym niezwykle szybkim i efektownym meczu kluczem do sukcesu okazało się opanowanie i spokojna gra w ostatnich kilkudziesięciu sekundach. Dzięki nim to podopieczni Krzysztofa Sztandora i Mariusza Gaja cieszyli się z piątej wygranej w sezonie. Wśród zwycięzców najlepiej spisał się Bartłomiej Szczepaniak, który coraz pewniej czuje się na parkietach hali KS Społem – ostatecznie uzbierał 17 punktów i rozdał 9 asyst. Po drugiej stronie parkietu najwięcej punktów (po 15) zdobył duet Igor Grodzki – Piotr Kacprzak.
Choć Sport Ekspert przed swoim wtorkowym spotkaniem nie był faworytem, to zagrał bardzo dobry mecz i dzięki temu pokonał zespół Adama Turanta. Kluczem do zwycięstwa była wygrana walka na tablicy oraz wyższa skuteczność rzutów z gry. Przemysław Grabowski przypomniał, dlaczego jest uważany za jednego z lepszych strzelców ligi – trafił 80% rzutów z gry i zdobył 19 punktów.

Cały czas bardzo ciekawie jest w grupie A I ligi. Zespół Matshop.pl zachował koncentrację, dzięki czemu wygrał z Ceglażami 46:39. Na nic zdał się dobry mecz w wykonaniu Jakuba Wudarczyka i jego double double w postaci 16 punktów i 11 zbiórek.
Dzięki wygranej czwartej kwarcie w stosunku 15:3 Quriersi mogą świętować trzecią wygraną w bieżącej edycji. Radosław Gwadera po raz kolejny udowodnił, jak ważna jest gra w obronie – jego 18 zbiórek, 3 bloki i 3 przechwyty były decydujące w kontekście końcowego sukcesu drużyny,

W II lidze Dzikie Świnie zanotowały łącznie 22 asysty i dzięki bardzo zespołowej grze pokonali Potęgę i Sławę. W najbardziej wyrównanym spotkaniu tej klasy rozgrywkowej Wiśniowa Góra wygrała jednym punktem z Rozjuszonymi Leniwcami II. Lukę w postaci braku najlepszego gracza Wiśniowej – Marcina Stawianego – dobrze wypełnił Jarosław Garnys oraz Rafał Pięta, którzy zdobyli łącznie 30 punktów. 

Najlepszym zawodnikiem kolejki został wybrany Maciej Marcjanek z Elbudplastu. W wygranym spotkaniu przeciwko Dipol.tv zapisał na swoim koncie 17 punktów, 12 zbiórek i 4 przechwyty.

Piąta kolejka meczów ruszy już 28 marca w hali KS Społem przy ul. Północnej 36.

Więcej informacji na stronie www.cnba.pl.

/fot. mat.pras Rafał Wolski

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
HO8C0295_DxO
9. kolejka 38 CNBA (foto)
m-styl_-_inter_stomil_sharks_7164_20100129_1744043026
M- Styl mistrzem CNBA
Gortat Team vs Wojsko Polskie w Atlas Arenie

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*