Poznaliśmy pary ćwierćfinałowe ligi 3×3. W ostatniej kolejce ligi 3×3 nie zabrakło wyrównanych meczów, prawdziwych sportowych emocji oraz fantastycznych akcji.

W sobotę 17 listopada w hali KS Społem przy ul. Północnej odbyła się druga kolejka III edycji ligi CNBA 3×3. Na dwóch boiskach rozegrano łącznie 11 spotkań. Ich wyniki zadecydowały o ostatecznym rozstawieniu przed fazą play-off zaplanowaną na 8 grudnia. Osiem drużyn rozegra wówczas mecze ćwierćfinałowe, zaś dwie najlepsze zmierzy się ze sobą podczas przerwy Wielkiego Finału CNBA, tj. 15 grudnia.

Poniżej kilka ciekawych faktów podsumowujących rundę zasadniczą ligi CNBA 3×3:
– jedyną niepokonaną drużyną ligi są Lajtowi w Obronie, którzy odprawili z kwitkiem wszystkich swoich przeciwników i z bilansem 7:0 zdominowali ligę dzięki kapitalnej obronie oraz zgraniu Kuby Orłowskiego, Kuby Borowskiego, Mariusza Mateckiego i Piotra Kacprzaka. Tytuł jednej z najlepszych drużyn streetballowych Polski zobowiązuje.
– rewelacją ligi jest drużyna Sharks prowadzona przez duet strzelecki Alana Kacperskiego i Michała Wasilewskiego wspierana przez doświadczonych graczy Bartłomieja Frątczaka i Krystiana Małonia. 6 zwycięstw, 1 porażka i najwięcej punktów zdobytych spośród wszystkich drużyn ligi.
– drużyna mistrzów ostatniej edycji ligi – Banda Rudego – przegrała swoje mecze z Lajtowymi w Obronie i Sharks, jednak były to mecze wyrównane i jak mówi stare przysłowie koszykarskie “nie należy nigdy skreślać mistrzów”, bowiem Rafał Szubski i spółka pokaże jeszcze swoją siłę.
– Lajtowi, Sharks i Banda Rudego to jedyne drużyny, które rzuciły w swoich meczach więcej niż 100 punktów.
– Na czwartym miejscu uplasowała się drużyna Dynamitów, wzmocniona w ostatniej kolejce doświadczonymi graczami ligi CNBA: Witkiem Piątkowskim, Tomkiem Sińczakiem i Mariuszem Czarnieckim. Cztery wygrane, trzy porażki, 76 punktów na koncie.
– Piękni i Bestia pokazali się z bardzo dobrej strony. Popsuli wiele krwi swoim przeciwnikom, zwłaszcza Lajtowym i Sharks, z którymi przegrali 9:10. Świetna obrona plus zaangażowanie w każdym meczu to przepis na sukces.
– Na szóstej pozycji znaleźli się POS, którzy też wzmocnili skład i w końcu wygrali mecz w lidze (przeciwko Gentlemenom i walkowerem z Gruby Ich Zje). Drużyna Marka Forysia i Przemysława Drożdża nabiera pierwszych szlifów w lidze 3×3, może w play-off zdobyte doświadczenie zaprocentuje.
– Gruby Ich Zje dali się poznać z bardzo dobrej strony w pierwszej kolejce, zwłaszcza Jakub Cykowski, który trafiał trójkę po trójce. Jednak kutnowska drużyna nie stawiła się 17 listopada na swoje mecze za co zostali ukarani walkowerami i ostatecznie trafili na przedostatnie miejsce w lidze.
– W drugiej kolejce rozgrywek drużyna Gentlemen zagrała bardzo dobrze. Wrócili wzmocnieni, bez kontuzji, w pełnym składzie i zagrali na równi z Rekinami mając szansę na wygraną. Jednak ostatni rzut za dwa punkty oddany tuż przed syreną końcową został zablokowany i nadzieje na pierwszą wygraną zostały ostatecznie rozwiane.

Wyniki, tabele pod poniższym linkiem: https://play.fiba3x3.com/events/951c52de-4c79-4e44-8d80-df3ecd619e4f
Zachęcamy do śledzenia kanału ligi CNBA na YouTube – podsumowanie kolejki, najlepsze i najgorsze akcje rundy zasadniczej już niebawem trafią na CNBATV.
Organizator: stowarzyszenie CNBA

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
DSC_5857_DxO
AZS Uniwersytet Łódzki – ŁKS SMS Łódź 57:82 (foto)
_MG_3133
Finał Zelmer 3×3 Quest 2016 w Łodzi (foto)
basket111
Basketmania 2011 – relacja (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*