HO8C1309Mistrz 34 edycji pokonał najlepszy zespół 35 edycji w najciekawszych ćwierćfinale Superligi. Pierwszy raz w historii do najlepszej czwórki tej klasy rozgrywkowej awansował Danak. Stawkę uzupełniają ostatni finaliści, Sharks oraz Hycom Basket Squad II. Poznaliśmy także najlepszą czwórkę I oraz II ligi.

Ten mecz zapowiadał się jako jeden z najciekawszych pojedynków ćwierćfinałowych wszystkich lig i… taki właśnie był. Przez pierwszą połowę Multibond panował nad sytuacją na boisku, wygrywając tę część gry 26:20. Na 40 sekund przed końcem to jednak Elbudplast wyszedł na pięciopunktowe prowadzenie. Wtedy zdarzyła się niesamowita sekwencja zagrań: najpierw szalony rzut Bartłomieja Musialika za trzy punkty o tablicę znalazł drogę do kosza. Na kilka sekund przed końcem Maciej Marcjanek wykonywał dwa rzuty wolne na wygraną – jednakże obydwa okazały się niecelne. Piłkę przejął wspomniany Musialik i wykończył akcję trudnym rzutem z „pomalowanego”. Elbudplast miał jeszcze szansę rozstrzygnąć losy spotkania na swoją korzyść, jednakże stracił piłkę. W dogrywce to Multibond zachował zimną krew i pokonał przeciwników jednym punktem.

Największą niespodziankę w tej edycji – a może i nawet ostatnich lat – sprawił Danak. Zespół, który dopiero w ostatniej kolejce rundy zasadniczej zameldował się w playoffs pokonał doświadczony M-Styl. W końcówce spotkania M-Styl co prawda zbliżył się do przeciwników na kilka punktów, lecz gracze w zielonych strojach nie dali sobie odebrać tego zwycięstwa. Najlepszym zawodnikiem wśród zwycięzców był Maciej Morawski, zdobywca 20 punktów.

W I lidze Diversio kontynuuje swój dobry sezon – tym razem pokonali Zimną Zalewajkę 37:33 i awansowali do półfinału. Wszystko dzięki zespołowej grze – każdy zawodnik, który wszedł na parkiet zdobył punkty. W innym ćwierćfinale Sporto pokonało Quriersów 42:36, choć przed czwartą kwartą przegrywali jeszcze trzema punktami. Bliżej powrotu do Superligi są gracze Los Parkiet Cykliners – wszystko dzięki wygranej z Hycom Basket Squad II. Piotr Lewandowski zanotował double w postaci 13 punktów i 13 zbiórek. O wygranej zadecydowała przede wszystkim skuteczność rzutów z gry oraz większa liczba zbiórek. Ostatnim ćwierćfinalistą w I lidze są Ceglaże.

Wiśniowa Góra przyzwyczaiła nas do dreszczowców – nie inaczej było w najbardziej zaciętym meczu tygodnia II ligi. Mecz mógł się podobać kibicom ponieważ w każdej kwarcie drużyny notowały dwucyfrową liczbę zdobytych punktów. Ostatecznie górą okazali się gracze Dzikich Świń (59:58), dowodzeni przez duet Tylkowski – Płoszajski. Zdobyli oni łącznie ponad 50% punktów całego zespołu. Po przeciwnej stronie parkietu najskuteczniejszy był ponownie Marcin Stawiany – zdobywca 17 oczek. W pierwszym półfinale Dzikie Świnie podejmą Ball Dont Lie, natomiast w drugim obejrzymy pojedynek Wczorajszych z Szarą Strefą.

Najlepszym zawodnikiem kolejki został wybrany ponownie Dariusz Kiedrzyński z drugoligowego Ball Dont Lie. W zwycięskim ćwierćfinale zanotował wskaźnik eval 27, trafiając aż 9 z 10 rzutów za dwa punkty.

Kolejne mecze już 25 kwietnia w hali KS Społem przy ul. Północnej 36 w Łodzi. Więcej informacji na stronie www.cnba.pl.

Organizator: stowarzyszenie CNBA Partnerzy: Urząd Miasta Łodzi, Basketzone.pl, Spalding, Zet-Kreska, City Studio Body & Fitness, Formotiva Pharma Nutrition, Radio Eska, All Star Klubokawiarnia, KS Społem Łódź, Łódzki Związek Koszykówki.

/fot. Rafał Wolski

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
4czerwca_014
Basketmania 2010 – dzień 1 (foto+wideo)
ks_d_-_mks_dbrowa_grnicza_6373_20100506_1367801160
ŁKS z brązowym medalem PZKosz
cnbagwiazdy
Mecz Gwiazd CNBA (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*