77140_139928526059395_7998145_nW ośmiu meczach barażowych aż sześć razy wygrywały drużyny, występujące do tej pory w niższych klasach rozgrywkowych.

Mecze barażowe Superligi i I ligi

Jedynie zespół Trnr.pl zapewnił sobie utrzymanie w Superlidze, pokonując BKS Lalalilo 50:37. W pozostałych trzech meczach lepsi okazali się zawodnicy z pierwszoligowych parkietów CNBA.  CDM Folie (12 drużyna Superligi) podejmowała piąty zespół I ligi – Magic Travel. Już przed meczem wszyscy spodziewali się wyrównanego pojedynku, zarówno kibice jak i sami zawodnicy. I cóż, nikt nie był rozczarowany tym widowiskiem. Po pierwszej połowie CDM Folie prowadziło jedynie trzema oczkami. W kolejnej kwarcie udało im się minimalnie zwiększyć prowadzenie do pięciu punktów. W ostatniej odsłonie spotkania więcej zimnej krwi zachowali Magic Travel, którzy występowali już wcześniej w najwyższej lidze CNBA. Ostatecznie Podróżnicy pokonali Folie 38:37. Wśród zwycięzców Tomasz Sińczak zdobył 15 punktów, natomiast po przeciwnej stronie parkietu dzielnie walczył Przemysław Majewski, który zanotował o jeden punkt więcej.

W drugim najciekawszym meczu o awans do Superligi, Sonoco Basket Team pokonał Gromar Bad Boys 41:38. Mecz miał wiele zwrotów akcji – począwszy od 15 punktów przewagi Sonoco po pierwszej połowie, a kończąc na prowadzeniu Złych chłopców w czwartej kwarcie. Ostatecznie dzięki 15 punktom Michała Lisa to Sonoco uzyskało pierwszy raz w swojej krótkiej historii awans do Superligi! Los Parkiet Cykliners okazali się lepsi od MOSiR Łódź 54:23. Będzie to również debiut Cyklinersów w Superlidze. Ciekawostką jest fakt, że w składzie ekipy dowodzonej przez Artura Siberę i Piotra Lewandowskiego możemy oglądać w akcji Paulę Kubiak – na chwilę obecną będzie to jedyna kobieta w najwyższej klasie rozgrywkowej ligi koszykówki CNBA.

Mecze barażowe I i II ligi

Nie miej ciekawie było w barażach o wejście do I ligi. Mimo jednego z najlepszych występów w sezonie Marcina Stawianego (29 punktów,  11 zbiórek, 3 celne rzuty zza łuku) Wiśniowa Góra musiała uznać wyższość Rocket Fjuel. W tym ostatnim zespole słowa uznania należą się Damianowi Tkaczykowi (7 punktów, 7 zbiórek, 4 bloki). Dzikie Świnie od początku spotkania byli zdecydowanie lepsi od przeciwników, uzyskując spokojne prowadzenie już w pierwszej kwarcie meczu. W trzeciej kwarcie do głosu doszli ŁDZ Heat, w których do roboty wzięli się byli zawodnicy Startu Łódź – Dariusz Królicki oraz Łukasz Olczyk. Pierwszy z nich zdobył 12 punktów, wszystkie dzięki rzutom z dystansu. Pomimo nerwowej końcówki to Dzikie Świnie zapewniły sobie zwycięstwo i awans do I ligi. Najlepszym strzelcem spotkania okazał się Adrian Kwiatkowski, zdobywca 14 punktów.

Wcześniejszy awans do Superligi wywalczyli mistrzowie I ligi – Rozjuszone Leniwce. Z kolei mistrzowie II ligi – ŁKSG – zagrają w przyszłym sezonie w pierwszej lidze.

Eliminacje Konkursu Rzutowego

O godzinie 18:40 rozpoczęła się rywalizacja w Konkursie Rzutowym. Do zabawy przystąpiło trzynaście dwójek. Każda z nich oddawała rzuty wolne, za trzy punkty oraz zza połowy w dwóch seriach. Bezkonkurencyjni okazali się obrońcy tego tytułu, zawodnicy CDM Folie – Tomasz Jaszczak oraz Przemysław Majewski. Prócz nich do finału, który odbędzie się w przerwie podczas sobotniego meczu o pierwsze miejsce Superligi, awansowali także: Marcin Michalski i Robert Kowalski (City Studio Basket Squad), Kacper Bartos i Kacper Mosieński (Magic Travel) oraz Krzysztof Harlak i Krzysztof Studniarek (CDM Folie). Nagrodą dla zwycięzców tej rywalizacji będzie sztabka prawdziwego złota – nagroda ufundowana przez Komisarza Ligi CNBA.

Organizator: stowarzyszenie CNBA
Partnerzy i sponsorzy: Urząd Miasta Łodzi, Basketzone.pl, All Star Klubokawiarnia, Zet-Kreska, City Studio Body & Fitness, Fundacja MG13, Radio Eska, Łódzki Związek Koszykówki, KS Społem Łódź
Partner techniczny: Spalding