XIX_OOMZakończył się szósty tydzień zawodów XIX Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży Łódzkie 2013. Za nami rozgrywki w 40 dyscyplinach, w których brało udział blisko 6000 zawodników z całej Polski.

W tym czasie sportowcom wręczono 958 medali –  290 złotych, 291 srebrnych i 377 brązowych. W klasyfikacji generalnej województw pierwsze miejsce zajmuje województwo mazowieckie, na drugim miejscu uplasowali się zawodnicy z woj. śląskiego a  trzecie miejsce zajęło woj. wielkopolskie. Województwo łódzkie zajmuje ósme miejsce.

W minionym tygodniu do walki o zwycięstwo stanęli zawodnicy w 7 dyscyplinach – hokej na trawie kobiet i mężczyzn, lekka atletyka, piłka siatkowa plażowa kobiet  i mężczyzn, triathlon, wioślarstwo. Zawody w hokeju na trawie kobiet przyniosły miejsca na podium aż dwóm drużynom reprezentującym województwo łódzkie. Mistrzyniami XIX Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży z hokeju na trawie kobiet zostały zawodniczki Klubu Sportowego Hokej Start Brzeziny a na trzecim miejscu uplasowały się zawodniczki Uczniowskiego Klubu Sportowego SMS Łódź.

Gospodarzami zawodów rozgrywanych w ubiegłym tygodniu były:
Hokej na trawie – Centrum Kultury Fizycznej w Brzezinach.
Lekka atletyka – Stadion AZS w Łodzi, ul. Lumumby 22/26.
Piłka siatkowa kobiet  i mężczyzn – Obiekty Szkoły Mistrzostwa Sportowego  w Łodzi.
Triathlon – Zalew w Rawie Mazowieckiej.
Wioślarstwo – Tor regatowy na jeziorze Gopło w Kruszwicy.

Aktualności dotyczące Olimpiady oraz terminarz zawodów dostępne są na oficjalnej stronie – www.oom2013.info.