8 lutego w siedzibie Fundacji Materia przy ul. Piotrkowskiej 293/305 rozpoczęły się warsztaty taneczne przygotowane specjalnie dla reprezentacji Polski w łyżwiarstwie figurowym. Hip hopu, streat dance, świadomości ciała, partnerowań będą uczyli fachowcy – wykładowcy z Akademii Muzycznej a także sama Pani Rektor – prof. E. Aleksandrowicz. Dla Akademii jest to pierwsza tego typu inicjatywa – podkreśla Rektor Akademii Muzycznej im. G. i K. Bacewiczów. Dodatkowo ważne jest to, że widać sens oddziaływania

poprzez sztukę również na polu sportowym. Łódź ma ogromne tradycje w łyżwiarstwie figurowym, cieszę się zatem, że warsztaty odbywają się właśnie w naszym Mieście – dodaje.

Łyżwiarze czekali na te warsztaty z niecierpliwością – mówi trenerka Sylwia Nowak. Bardzo liczę na to, że moi podopieczni poznają rytmy, które do tej pory były im dość obce.

Łódź ma niebywałe zasoby, jeśli chodzi o kadrę taneczną, dlatego z tymi warsztatami wszyscy wiążemy wielkie nadzieje – podkreśla. Łyżwiarze nie kryją podekscytowania.

Bardzo się cieszę, że tu jesteśmy, jest to dla nas coś nowego, mamy duże oczekiwania ale i dużo pozytywnej energii – mówi Ekaterina Kurakova, jedna z uczestniczek zajęć. Tę pracę mogę zaliczyć do jednego z najciekawszych doświadczeń zawodowych – ocenia Karol Polak – specjalista w technice hip hop. Ci młodzi ludzie wiedzą, po co tu przyjechali. Są zdeterminowani, zdyscyplinowani, skupieni. Taka praca daje najwięcej satysfakcji. To kolejny interesujący i unikatowy projekt Fundacji Materia. Z ogromną uwagą i życzliwością wspieramy – jako Miasto – tego typu inicjatywy. Trzymamy mocno kciuki za naszych łyżwiarzy i życzymy im wielu sukcesów olimpijskich – podsumowuje dyrektor Wydziału Kultury Jacek Grudzień.

Oprócz zajęć tanecznych łyżwiarze otrzymają profesjonalne wsparcie fizjoterapeutyczne. Kadrowicze pozostaną w Łodzi do końca tygodnia.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Turniej i trening otwarty – zapraszamy na curling
Dzień Marzyciela w Zatoce Sportu (foto)
_MG_1708
Międzynarodowy Wyścig Kolarski „Solidarności” i Olimpijczyków 2017

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*