Hala sportowa przy ulicy Karpackiej, czyli kultowa „Tęcza” zmienia się dla łodzian. Obiekt MOSiR w Łodzi sukcesywnie rozwija swoją infrastrukturę sportową, stając się miejscem przyjaznym dla mieszkańców Łodzi, pragnących prowadzić aktywny tryb życia.

Obecnie hala została doposażona w zestaw sprzętu do gimnastyki sportowej w tym: planszę gimnastyczną FIG, zestaw materacy asekuracyjnych dla poręczy równoległych, poręcze równoległe męskie FIG, drążek gimnastyczny treningowy, równoważnię niską. Całkowita wartość przedsięwzięcia to 220 739,37 zł. Projekt jest współfinansowany przez Samorząd Województwa Łódzkiego. Na tym nie koniec. Kolejnym etapem inwestycji przy ul. Karpackiej jest zakup sprzętu specjalistycznego, który również dotyczy bazy gimnastycznej w tym: ścieżki gimnastycznej FIG, Air Truck (nadmuchiwana ścieżka gimnastyczna), zestawu materacy do stołu gimnastycznego, maty zabezpieczającej umieszczanej wokół odskoczni. Koszt projektu to 88 005 zł.

 – Doposażyliśmy w profesjonalny sprzęt do koszykówki i nową tablicę wyników halę sportową przy Małachowskiego, a tu, na Tęczy mamy już nowy zestaw sprzętu do gimnastyki sportowej. Aby hala była jeszcze lepiej przystosowana do treningów naprawiliśmy dach i zamontowaliśmy nowe oświetlenie  ledowe nad sektorem gimnastycznym, wyremontowaliśmy łazienkę i szatnię, kupiliśmy materiały do wypłycenia dołu gimnastycznego. Dzięki tym inwestycjom hala sportowa przy Karpackiej na pewno uatrakcyjniła swoją ofertę dla klubów sportowych, zwiększyła bezpieczeństwo uczestników zajęć i umocniła swoją pozycję na sportowej mapie Łodzi. Całkowity koszt sprzętu to ponad 300 tys zł – na jego zakup uzyskaliśmy dotację z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego. Teraz tylko czekamy na wyniki i zwycięstwa młodych łódzkich sportowców czego im serdecznie życzę i bardzo im kibicuję – powiedziała wiceprezydent miasta Łodzi, Joanna Skrzydlewska

/foto www.lodz.pl

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
artificial_grass_field
Kalendarz sportowy – marzec 2017
Kalendarz Sportowy – luty 2011
artificial_grass_field
Kalendarz sportowy – maj 2016

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*