Kolejna edycja największych i prawdopodobnie jedynych w tym roku zawodów skimboardowych w Polsce odbędzie się w środku lata, w samym sercu miasta, na plaży łódzkiej Manufaktury. Już za kilka dni każdy chętny będzie mieć okazję poślizgać się w bezpiecznych warunkach na 30 metrowym skim torze VHS – Village Head Snowboard. Wielki finał 9. edycji Red Bull Skim It odbędzie się natomiast 25 lipca.

Tor VHS’u będzie dostępny przez 5 dni, od 22 do 26 lipca w godzinach 10:00-18:00, dzięki czemu każdy choć na chwile będzie mógł zaznać wakacyjnego klimatu. Przez 4 dni z toru będą mogli korzystać wszyscy chętni. Natomiast dla riderów żądnych rywalizacji miejsce będzie w całości zarezerwowane w sobotę 25.07. Podczas finałowej rozgrywki Red Bull Skim It zawodnicy będą mogli dać z siebie wszystko i zdobyć wartościowe nagrody!

Aby trafić na podium potrzebne będą spryt, wytrzymałość, wszechstronność pływania, a także szczypta szczęścia. W etapie półfinałów zawodnicy walczą w pojedynku „1 na 1” na wylosowanej przez siebie przeszkodzie. Finał, do którego dochodzi 3 wspaniałych, rozgrywa się za to w formule „SKATE” zaczerpniętej z deskorolki. Riderzy zadają sobie nawzajem tricki, które muszą powtórzyć. Jeśli nie uda się odpłynąć sztuczki zawodnik zgarnia literę z wyrazu „SKIM IT”, jeśli uzbiera komplet – odpada.

Red Bull Skim It jest skierowany nie tylko do zaawansowanych sportowców. Przewidziane są także kategorie dla osób początkujących, młodzieży oraz dziewczyn. Natomiast każda osoba chcąca wziąć udział w sobotnich zawodach musi mieć skończone 16 lat.

To będą zdecydowanie najbardziej surferskie urodziny Łodzi, a ma już ona blisko 600 lat. Nie może Was tam zabraknąć, dlatego zarezerwujcie sobie przyszły tydzień na plaży Manufaktury, aby przez 4 dni mieć szansę podszlifować swoje umiejętności w skim szkółce VHS – Village Head Snowboard, a w sobotę 25.07 wziąć udział w wielkim finale Red Bull Skim It vol. 9! Swój udział zapowiedziała czołówka polskiego skimboardingu czyli min. zwycięzcy zeszłorocznej edycji – Michał “Amba” Ambruszkiewicz, Michał “Puchal” Puchalski czy Grzegorz Kuta.

Nagrody zapewniają: Red Bull, VHS – Village Head Snowboard, Black Dots Apparel, Gagaboo, Pakalolo Skimboards, TrickBoard, SeventyOne, BerryCare, Galante Towary oraz restauracja Sphinx w Manufakturze.

Harmonogram i regulamin zawodów dostępny na stronie wydarzenia:

https://www.facebook.com/events/607540670175991/

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Handball Plener w Manufakturze
Kalendarz sportowca – czerwiec 2019
VII_Mistrzostwa_Polski_w_Szermierce_Historyczna_Bronia_G
VIII Mistrzostwa Polski w Szermierce Historycznej Bronią Go-Now

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*