140905_windsurfing_005_zrodlo_stadion_narodowyPierwszy dzień Halowych Mistrzostw Świata w Windsurfingu na Stadionie Narodowym za nami. Największe emocje czekają nas dopiero w sobotnim finale, którego uczestników wyłoniono podczas pierwszego dnia Windsurfingu na Narodowym.

Zawodnicy dali próbkę możliwości w eliminacjach do finału w trzech konkurencjach: slalomie, freestyle’u oraz jumpie. Były to pierwsze od 2006 roku halowe zawody windsurfingowe na świecie. Kibice mogli oglądać zmagania blisko 70 zawodników, w tym ośmiu reprezentantów Polski.

Najlepiej z nich zaprezentowała się Zofia Klepacka, która pewnie wygrała swój slalom. W tej konkurencji silny wiatr napędzany przez 34 wiatraki sprawił najwięcej problemów na zawrotkach zarówno zawodnikom, jak i zawodniczkom.

W freestyle’u świetne próby zaliczył Francuz Nicolas Akgazciyan i zajął pierwszą pozycję. Za nim uplasowali się Holender Max Matissek oraz Austriak Rafael De Windt.
Przed ostatnią konkurencją 9-krotny mistrz świata w windsurfingu Steve Allen wpadł na pomysł zorganizowania wyścigu na tzw. supach, w którym zdeklasował swoich rywali.

Najwięcej wrażeń kibicom przyniosła konkurencja skoków. Zawodnicy nabierając prędkości wjeżdżali na specjalnie przygotowaną rampę na końcu basenu i wykonywali niesamowite akrobacje – salta, piruety, obroty. Konkurencja ta zaliczana jest do grona najtrudniejszych i najbardziej niebezpiecznych. Cześć zawodników po skoku zamiast na desce, wylądowała w wodzie. Wszystko to było jednak tylko przedsmakiem przed sobotnimi finałami.

Wyniki eliminacji
Półfinaliści w konkurencji slalom
•    mężczyźni:
Nicolas Acgazcyian
Andrea Rosati
Matteo Iachino
Ben Proffitt

•    kobiety:
Zofia Klepacka
Lena Erdil
Delphine Cousin
Arrianne Aukes
Finaliści w konkurencji freestyle
Nicolas Akgazcyian
Taty Frans
Max Matissek
Rafael de Windt

Finaliści w konkurencji jump
Antoine Martin
Ricardo Campello
Thomas Traversa
Jules Denel
Alex Mussolini
Jamie Hancock
Andrea Rosati
Ben Proffitt

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
artificial_grass_field
Kalendarz Sportowy – maj 2014
artificial_grass_field
Kalendarz Sportowy – styczeń 2015
artificial_grass_field
Kalendarz Sportowy – styczeń 2014

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*