Aneta Lipińska i Konrad Stych okazali się najlepsi w zakończonym w niedzielę turnieju WCT Mixed Doubles Łódź, najbardziej prestiżowych zawodach curlingowych w Polsce i jedynych wchodzących w skład cyklu World Curling Tour. Na uwagę zasługuje fakt, że był to pierwszy występ polskiej pary w tym składzie, a ich sukces to pierwszy triumf Polaków w historii zawodów WCT!

Warszawianka Lipińska i pochodzący z Rudy Śląskiej Stych pokonali w finale 5:4 Czechów Zuzanę Paulovą i Tomaša Paula, brązowych medalistów mistrzostw świata par mieszanych z roku 2013. Trzecie miejsce w turnieju dla węgierskiej pary Ildikó SzekeresGyörgy Nagy, byłych wicemistrzów świata. Obsada turnieju była więc bardzo silna i zwycięstwo Polaków to ogromny sukces.

Znamy się już bardzo długo i przez to dobrze dogadywaliśmy się na lodzie. Pomimo mocnej obsady, widzieliśmy naszą szansę na zwycięstwo – przyznaje Aneta Lipińska. – Na początku potrzebowaliśmy chwili, żeby poznać nasze tendencje i lepiej się zgrać, ale robiliśmy wszystko, żeby odnieść sukces – dodaje. Dzięki zwycięstwu w Łodzi, Lipińska i Stych awansowali do trzeciej dziesiątki światowego rankingu WCT par mieszanych.

Kolejne dwie polskie drużyny (Adela WalczakAndrzej Augustyniak i Marta Szeliga-FryniaPaweł Frynia) zakończyły udział w łódzkim turnieju na ćwierćfinałach.

Szczegółowe wyniki oraz ranking WCT dostępne są na stronie World Curling Tour www.worldcurlingtour.org.

Klasyfikacja końcowa:
1. Lipińska/Stych (Polska)
2. Paulová/Paul (Czechy)
3. Szekeres/Nagy (Węgry)
4. Kaare/Lill (Estonia)
Ćwierćfinaliści:
Zelingrová/Chabičovský (Czechy)
Palancsa/Kiss (Węgry)
Szeliga-Frynia/Frynia (Polska)
Walczak/Augustyniak (Polska)

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
AZS_Curling-196
II Mistrzostwa Polski AZS w Curlingu 2011 (foto)
Kalendarz sportowca – grudzień 2019
azs_logo
Oddaj 1% na rzecz AZS

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*