DSC_5101

Sobotni turniej gry w boule w parku Sienkiewicza z udziałem 13 drużyn, złożonych z miłośników tej tradycyjnej francuskiej gry towarzyskiej to tylko jedna z imprez zorganizowanych w ramach Francuskiego Bulwaru.

Ten plenerowy projekt promocyjny, w pasażu Schillera w którego skład weszły liczne degustacje kulinarne, prezentacje muzyczne, pokazy teatru i tańca to wyjątkowe wydarzenie zorganizowane z okazji 20 lat współpracy Łodzi i Lyonu.

Atrakcje z udziałem partnerów UMŁ i Konsulatu Honorowego Francji w Łodzi, artystów, przedsiębiorców, młodzieży, spotkały się z dużym zainteresowaniem Łodzian, którzy nierzadko nie zdawali sobie sprawy z tak wieloletniej współpracy miast partnerskich.

DSC_5086

Swoje stoiska w Pasażu Schillera wystawiły m.in. Alliance Francaise i Michel Labarre, mistrz kuchni francuskiej. Gratką dla miłośników dobrej kuchni były degustacje win i serów a także możliwość poznania technik i tajemnic ich produkcji.

Wielbiciele rozrywek sportowych na świeżym powietrzu skorzystali natomiast z możliwości wzięcia czynnego udziału w petankowych rozgrywkach, budzących niezmienne zainteresowanie fascynatów lekkich, acz wymagających precyzji i skupienia sportów towarzyskich.

(Fot. Arkadiusz Fochtman)

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Kalendarz sportowca – kwiecień 2019
IMG_6970
Sylwester Bednarek i Miasto Łódź nagrodzeni podczas Gali Mistrzów Sportu 2010
Kalendarz sportowca – grudzień 2018

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*