otyliaOtylia Jędrzejczak zaprasza młodych łodzian na bezpłatne warsztaty pływackie. Zajęcia doskonalące na pływalni i sali gimnastycznej, spotkania z dietetykiem i psychologiem sportu. To wszystko czeka na uczestników Otylia Swim Tour. Mistrzyni olimpijska wraz z zaproszonymi ekspertami poprowadzi je 17 września w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Łodzi.

Otylia Swim Tour to ogólnopolski projekt edukacyjny, skierowany do dzieci i młodzieży w wieku od 9 do 14 roku życia, ich rodziców, trenerów i nauczycieli wychowania fizycznego.  W każdym mieście – gospodarzu projektu, począwszy od września, odbywać się będą jednodniowe warsztaty, które poprowadzi mistrzyni olimpijska w pływaniu Otylia Jędrzejczak, reprezentanci Polski w pływaniu oraz współpracujący z fundacją eksperci.

Unikalny trening pod okiem mistrzów

Podczas Otylia Swim Tour młodzi zawodnicy mają niepowtarzalną okazję aby wziąć udział w treningu prowadzonym przez Otylię Jędrzejczak i reprezentantów Polski w pływaniu. Podczas warsztatów doskonalone są umiejętności w 4 stylach: grzbietowym, motylkowym, klasycznym i dowolnym. Uzupełnieniem zajęć na basenie jest trening na sali gimnastycznej. Równolegle, rodzice młodych sportowców mogą spotkać się z dietetykiem specjalizującym się w programach żywieniowych dla osób aktywnych fizycznie oraz z psychologiem sportu.

– Projekt Otylia Swim Tour powstał z myślą o dzieciach i młodzieży, które chcą rozwijać swoje umiejętności pływackie. Chciałabym żeby podczas naszych warsztatów otrzymały nie tylko sporą porcję wiedzy i cennych wskazówek od trenerów, ale także dawkę moty-wacji do dalszego rozwoju i systematycznej pracy –  mówi Otylia Jędrzejczak, polska mi-strzyni olimpijska w pływaniu, prezes Fundacji Otylii Jędrzejczak i pomysłodawczyni akcji. W dążeniu do sukcesu niezwykle ważne jest wsparcie najbliższych. Właśnie dlatego w programie Otylia Swim Tour znalazły się także warsztaty dla rodziców. Dzięki spotkaniom z zaproszonymi przeze mnie ekspertami zdobędą oni cenną wiedzę z zakresu żywienia i psychologii sportu, poznają specyfikę pracy z młodym, uzdolnionym sportowcem i przede wszystkim, będą mieli okazję do wymiany doświadczeń z rodzicami innych, na co dzień trenujących pływanie, dzieci – dodaje.

Specjalnie dla uczestników Otylia Swim Tour, przygotowany został podręcznik, w którym rodzice i dzieci znajdą wskazówki na temat zdrowego odżywiania, właściwego dla osób trenujących pływanie. Książka systematyzuje wiedzę zdobytą podczas warsztatów Otylia Swim Tour, jest źródłem inspiracji i motywacji dla młodych zawodników. – Niedawno mia-łem okazję podziwiać jak Otylia Jędrzejczak prowadziła trening z młodym zawodnikiem i już wtedy wiedziałem, że projekt będzie strzałem w dziesiątkę. Dodatkowo, od tego roku szkolnego uruchomiliśmy w Łodzi pływacką Szkołę Mistrzostwa Sportowego, więc można powiedzieć, że projekt OST idealnie wpisał się w nasze działania – nie krył zadowolenia Tomasz Trela wiceprezydent Łodzi.

fitMapa dla mieszkańców Łodzi

Nowością w tegorocznej edycji Otylia Swim Tour są fitMapy – sportowe przewodniki po miastach – gospodarzach projektu. Otwierając interaktywną fitMapę, każdy użytkownik może znaleźć rekomendowane przez mieszkańców miasta trasy rowerowe, parki i siłownie na wolnym powietrzu, a także pływalnie i inne obiekty sportowe, w których na co dzień można dbać o swoją sylwetkę i dobre samopoczucie. Każda mapa została zaprojektowana tak, by każdy mógł dzielić się swoimi ulubionymi miejscami z innymi użytkownikami dbającymi o aktywność fizyczną w danym mieście. Szczególnie polecana jest osobom korzystającym z urządzeń mobilnych, którzy mogą zabrać mapę na trening. Na fitMapie Łodzi znalazło się niemal 100 miejsc.

– Mam nadzieję, że dzięki fitMapie Łodzi nie tylko mieszkańcy, ale też osoby odwiedzające to miasto bez trudu znajdą lokalizacje idealne do ćwiczeń i dbania o formę – dodaje Otylia Jędrzejczak.

Szczegółowe informacje na temat Otylia Swim Tour dostępne są na stronie https://otyliaswimtour.pl/. Również na tej stronie dostępny jest formularz zapisów na warsztaty.  fitMapę Łodzi i innych miast, w których odbędzie się Otylia Swim Tour można znaleźć w serwisie fitmapy.pl

Sponsorem Głównym Otylia Swim Tour jest marka Zelmer. Patronat nad projektem objął Polski Komitet Olimpijski oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki. Parterami Otylia Swim Tour są: Zott, Dr.Bacty, VILLA GLASS STUDIO, Miody Polskie, Cechini Muszyna oraz TEEKANNE Polska. Łódzką edycje wspiera Urząd Miasta Łodzi.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
artificial_grass_field
Kalendarz Sportowy – wrzesień 2013
artificial_grass_field
Kalendarz sportowy – kwiecień 2016
artificial_grass_field
Kalendarz sportowy – listopad 2015

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*