W nadchodzący weekend na hali curlingowej w Łodzi przy ul. Śnieżnej odbędzie się WCT Mixed Doubles Łódź, najbardziej prestiżowy turniej curlingowy w Polsce, jedyny wchodzący w skład cyklu World Curling Tour. Ze względu na pandemię nie wszyscy chętni zjawią się w Łodzi, ale zawody i tak zgromadzą 20 par mieszanych z sześciu krajów, na czele z dwukrotnymi mistrzami świata w tej konkurencji i wiceliderami rankingu WCT, Węgrami Dorottyą Palancsą i Zsoltem Kissem. Do faworytów należeć będzie również druga węgierska para, wicemistrzowie świata oraz zwycięzcy łódzkiego turnieju sprzed roku, Ildikó Szekeres i György Nagy.

Ponadto na lodowisku w Łodzi ujrzymy m.in. Czechów Zuzannę Paulovą i Tomaša Paula, byłych brązowych medalistów MŚ oraz estońską parę Karoliine Kaare/Harri Lill. W zawodach wystąpi również polska czołówka, w tym aktualni mistrzowie (Zuzanna Rybicka i Bartosz Dzikowski) oraz wicemistrzowie Polski (Marta Szeliga-Frynia i Paweł Frynia) z Łodzi. W dotychczasowych dwóch edycjach turnieju najlepszym wynikiem Polaków był awans do ćwierćfinału.

Zawody rozpoczną się w czwartek po południu, a finały zaplanowano na niedzielne południe. Ze względu na sytuację epidemiczną, zawody odbędą się bez udziału publiczności. Wyniki na stronie World Curling Tour www.worldcurlingtour.org.

Lista startowa:
Grupa A: Palancsa/Kiss (Węgry), Walczak/Augustyniak (Polska), Rybicka/Dzikowski (Polska), Torralba/Sangüesa (Hiszpania), Markiewicz/Senderski (Polska)
Grupa B: Paulová/Paul (Czechy), Szeliga-Frynia/Frynia (Polska), Grzelka/Grzelka (Polska),  Wojtas/Marek (Polska), Summerová/Horáček (Słowacja)
Grupa C: Szekeres/Nagy (Węgry), Otaegi/Unanue (Hiszpania), Blacha/Jasiecki (Polska), Zelingrová/Chabičovský (Czechy), Paszek/Paszek (Polska)
Grupa D: Kaare/Lill (Estonia), Dyderska/Telak (Polska), Lipińska/Stych (Polska), Nogły/Hertman (Polska), Dušková/Škácha (Czechy)

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
ŁSTW Ocmer Łódź – Alfa Gorzów Wielkopolski 12:8, 8:12 (foto+wideo)
30. Międzynarodowy Wyścig Kolarski Solidarności i Olimpijczyków (foto)
artificial_grass_field
Kalendarz sportowy – lipiec 2016

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*