Dużym sukcesem dla Łodzi zakończyły się mistrzostwa Polski juniorów w curlingu, rozegrane w miniony weekend na hali przy ulicy Śnieżnej. Męska drużyna POS-u w składzie Maksym Grzelka (skip), Jan Karolewski, Dawid Mucha i Maciej Szewczyk zdobyła pierwszy w historii łódzkiego curlingu złoty medal w tej kategorii wiekowej! Łodzianie w meczu finałowym pokonali drużynę AZS Gliwice 8:3 i wywalczyli tym samym prawo reprezentowania Polski na mistrzostwach świata juniorów dywizji B w fińskiej Lohji (10-18 grudnia). – Bardzo cieszymy się ze zwycięstwa, bo to nasz największy dotychczasowy sukces. Występ na mistrzostwach świata będzie dla nas okazją do zbierania cennego doświadczenia – przyznaje Maksym Grzelka, kapitan drużyny.

W rywalizacji dziewcząt łodzianki (Martyna Barton, Michalina Karnicka, Emilia Sempołowicz) zajęły natomiast drugie miejsce, ulegając w finale drużynie CCC Warszawa – obrończyniom tytułu.

Mistrzostwa, które stanowiły turniej kwalifikacyjny do MŚ, nie odbyłyby się, gdyby nie trenerzy poszczególnych drużyn. Trenerzy sami ułożyli harmonogram i czuwali nad przebiegiem rywalizacji, bo Polski Związek Curlingu nie był w stanie zapewnić sędziego ani nawet… medali dla najlepszych.

 

Klasyfikacja końcowa mistrzostw Polski juniorów:
1. POS Łódź (skip Maksym Grzelka)

2. AZS Gliwice (skip Dawid Kowalczyk)

3. CCC Warszawa (skip Maksymilian Szewczyk)

 

Klasyfikacja końcowa mistrzostw Polski juniorek:

1. CCC Warszawa (skip Daria Chmarra)

  • 2. POS Łódź (skip Martyna Barton)
PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Kalendarz Sportowy – kwiecień 2010
artificial_grass_field
Kalendarz sportowy – grudzień 2017
Red Bull Skim It vol. 8 (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*