W dniach 2-7 grudnia w szkockim Greenacres odbędzie się turniej eliminacyjny do mistrzostw świata par mieszanych w curlingu. Reprezentację Polski na te zawody stanowić będzie łódzka para Marta Szeliga-Frynia, Paweł Frynia.

Niewiele jednak brakowało, żeby Polaków na eliminacjach zabrakło, bo działacze Polskiego Związku Curlingu… zapomnieli przed sezonem zgłosić reprezentację! Zaledwie kilka dni przed zawodami przyszła jednak informacja od światowej federacji, że jeden z krajów wycofał się ze startu i Polacy mogą „wskoczyć” do harmonogramu. – Jedziemy z pozytywnym nastawieniem i cieszymy się że będziemy mogli reprezentować nasz kraj. Naszym celem jest zajęcie jednego z 4 miejsc dających awans na MŚ, choć zdajemy sobie sprawę, że nie będzie o to łatwo. Tym bardziej, że ze względu na zgłoszenie w ostatniej chwili nie mogliśmy optymalnie przygotować się do zawodów – przyznaje Paweł Frynia.

W szkockich eliminacjach wystartuje 28 par, podzielonych na cztery grupy. Po dwie najlepsze drużyny z każdej grupy awansują do fazy play-off, gdzie walka będzie się toczyć o cztery miejsca premiowane awansem do MŚ. Zdecydowanymi faworytami do awansu są Chińczycy i Koreańczycy, ale Polacy powinni włączyć się do walki o dwie kolejne przepustki. Mistrzostwa świata zostaną rozegrane w dniach 18-25 kwietnia w Kelownie (Kanada). Weźmie w nich udział 20 par (16 czołowych z ubiegłorocznych MŚ i 4 z eliminacji).

Harmonogram meczów Polaków (wg czasu polskiego):
poniedziałek, 2 grudnia, 18:15: Hongkong – Polska
wtorek, 3 grudnia, 10:00: Polska – Słowenia
wtorek, 3 grudnia, 17:00: Tajwan – Polska
środa, 4 grudnia, 20:30: Łotwa – Polska
czwartek, 5 grudnia, 13:30: Polska – Kazachstan
czwartek, 5 grudnia, 20:30: Polska – Włochy
piątek-sobota, 6-7 grudnia: ew. faza play-off

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
tenissss
XVII Otwarte Mistrzostwa Łodzi Amatorów w Tenisie
artificial_grass_field
Kalendarz sportowy – maj 2018
olimpi
26. Międzynarodowy Wyścig Kolarski „Solidarności” i Olimpijczyków

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*