Łódź buduje arenę lekkoatletyczną na Rudzie. Otwieramy oferty na przebudowę obiektu Rudzkiego Klubu Sportowego i rozpoczynamy aukcję w dół – kto da mniej? Jak będzie wyglądał po remoncie i kiedy rozpoczną się prace ?

– Łódź buduje Rudzki Klub Sportowy i to stało się faktem. Jeszcze w tym roku rozpoczniemy przebudowę – areny lekkoatletycznej, która będzie mam nadzieję służyła nie tylko naszym łódzkim sportowcom, ale będzie również miejscem treningowym dla gości. W dniu dzisiejszym nastąpiło otwarcie kopert, w których znalazły się wnioski o przystąpienie do licytacji. Do udziału w licytacji zgłosiło się pięć firm. Wnioski zostaną przeanalizowane – jeśli nie będzie żadnych uwag ze strony zamawiającego – wnioskodawcy zostaną zaproszeni do licytacji. Jestem przekonana, że  do końca 2021 r. RKS zyska boisko lekkoatletyczne z prawdziwego zdarzenia. Nowy obiekt będzie przystosowany, by można było na nim rozgrywać m.in. biegi sprinterskie, średnie oraz z przeszkodami, skoki w dal, o tyczce, trójskok, pchnięcie kulą, rzut oszczepem, młotem oraz dyskiem – mówi Joanna Skrzydlewska, wiceprezydent Łodzi

– To jeden z tych momentów, kiedy możemy powiedzieć, że spełniamy obietnice. Termin licytacji może zostać wyznaczony w ciągu najbliższych dni i wówczas poznamy wykonawcę, który podejmie się przebudowy Rudzkiego Klubu Sportowego. Ta nasz pierwszy przetarg  w takiej formule, mam nadzieję, że sprawdzi się. Start prac budowlanych planujemy jesienią tego roku. Termin zakończenia to sierpień 2021 rok – dodaje Agnieszka Kowalewska-Wójcik, dyrektor Zarządu Inwestycji Miejskich w Łodzi

Rudzki klub wychował wielu wybitnych sportowców m.in. sprintera Marcina Krzywańskiego, olimpijczyka z Sydney oraz wielokrotnego mistrza Polski, sprinterkę Elżbietę Stachurską, olimpijkę z Moskwy. Obecnie klub reprezentują też medaliści mistrzostw świata: Sylwester Bednarek (skok wzwyż), Mateusz Borkowski (bieg na 800 metrów) oraz przede wszystkim Adam Kszczot.

– To pierwszy etap przebudowy Rudzkiego Klubu Sportowego. Chcę poinformować, że złożyliśmy wniosek do Ministerstwa Sportu o dofinansowanie budowy w kwocie 3 500 000 zł. Na ten moment nie mamy decyzji. Ale niewykluczone, że przed nami kolejny etap przebudowy obiektu – dodaje Joanna Skrzydlewska, wiceprezydent Łodzi

Jak się zmieni Rudzki Klub Sportowy ?

W zakres remontu wchodzi wykonanie boiska z nawierzchni trawiastej z  naturalną trawą wokół którego przewidziano bieżnię.

Bieżnia lekkoatletyczna

Wokół boiska zaprojektowano bieżnię okrężną o długości 400 m z sześcioma torami okrężnymi i ośmioma torami prostymi do biegów sprinterskich o standardowym promieniu wirażu R=36,5m. Szerokość toru wynosi 1,22+-0,01m. Na całym obwodzie przewidziano strefę bezpieczną z nawierzchni syntetycznej identycznej jak cała bieżnia.
Bieżnia wraz ze wszystkimi urządzeniami lekkoatletycznymi, pasami bezpieczeństwa, rozgrzewkowa bieżnia wraz ze skocznią do skoku w dal wykonane będą z nawierzchni syntetycznej – pełny poliuretan „Full Pur” bezspoinowa, poliueratanowo-gumowa grubości min. 15 mm, nieprzepuszczalna dla wody, do użytkowania w butach z kolcami, wykonana bezpośrednio na placu budowy na podbudowie asfaltobetonowej lub betonowej. Składająca się z 3 warstw z czego górna warstwa użytkowa o grubości min. 4 mm.

Konkurencje sportowe

Skocznie do skoku w dal i trójskoku wokół zeskoczni wykonane zostaną łapacze piasku o szerokości 50 cm.  Rzutnia do pchnięcia kulą – dwa stanowiska do rzutów kulą na płycie lekkoatletycznej oraz jedno stanowisko poza płytą przewidziane do rozgrzewki. Sektor rzutów długości 25m. Nawierzchnia koła do pchnięcia kulą wykonana z betonu z odwodnieniem. Skocznia do skoku o tyczce – dwie dwukierunkowe skocznie z rozbiegiem o długości 45m i 36,2m, szerokości 1,22m. Rzutnie do rzutu oszczepem – dwie rzutnie do rzutu oszczepem, sektor rzutów o długości 100 m, długość rozbiegu rzutni 33,5 m.  Rzutnie do rzutu młotem i dyskiem  – sektor rzutów o długości 90 m skierowany na nawierzchnie trawiastą, rów z wodą do biegu z przeszkodami o długości 3,66m+-0,02m szerokości 3,66+-0,02m i głębokości od strony przeszkody 0,5m pod powierzchnią bieżni, zeskok do skoku wzwyż.

Elementy rozgrzewkowe

Rozgrzewkowa bieżnia z zeskokiem do skoku w dal i trójskoku – długości 73,0 m szerokości toru 1,22m, koloru fioletowego lub czerwonego. Bieżnia zakończona zeskokiem do skoku w dal i trójskoku o długości 8,0m. Rozgrzewkowa rzutnia do pchnięcia kulą.


Bieżnie z urządzeniami lekkoatletycznymi będą zgodne z przepisami IAAF oraz PZLA. 

Boisko trawiaste

W ramach inwestycji przewidziano również do wykonania boisko z nawierzchni trawiastej z trawa naturalną o polu gry 63 x 100 m.

Poza bramkami boisko wyposażone będzie również w tuleje do bramek osadzane w fundamencie betonowym, maszty odciągowe do siatki montowane w tulejach, siatki do bramek, chorągiewki narożne uchylne.


Na terenie objętym inwestycją znajduje się hala lekkoatletyczna, która będzie funkcjonowała przez cały okres prowadzenia robót.

Wartość inwestycji – 7 000 000 zł


  

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Kalendarz sportowca – styczeń 2020
davis
Tenis: Polska – Słowacja 3:2
Sobolowa_1
Basen przy Sobolowej (wizualizacja)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*