Kończą się sezony piłkarskie i koszykarskie. W maju najwięcej imprez lekkoatletycznych, głównie poświęconych bieganiu.

Zapraszamy do poznania naszego kalendarium prawdziwego łódzkiego fana sportu. Jak zwykle zachęcamy do przychodzenia na zawody, dopingowania naszych sportowców oraz robienia relacji, które pojawić się mogą na Plastrze Łódzkim.

 

kiedy (maj) co gdzie
1 ŻTC Bike Race (szosa) Kalonka
1-2 VIII Ogólnopolski turniej chłopców rocznika 1999 im. Leszka Jezierskiego różne boiska piłkarskie
1-3 Półfinały Akademickich Mistrzostw Polski w koszykówce mężczyzn Hala AZS (Styrska 22) i Hala Parkowa (Małachowskiego 5/7)
3 3 Majowy Piknik Sportowy Park 3 Maja
3 Bieg Parafialny tereny Radogoszczu
3 Turniej Grand Prix (tenis ziemny) MKT (Park Poniatowskiego)
7 Textilcross Arturówek
7 Cała Polska biega z mapą (bieganie na orientację) Park Julianowski
7 Mistrzostwa Łodzi w trial orieenteringu (wyścigi na wózkach dla niepełnosprawnych) Park Poniatowskiego
7 Zabawa z rowerem Społem Łódź (Północna 36)
8 MotoXtreme II (zawody motorowe) ul. Józefów
8 Ogólnopolski Turniej Zwycięstwa (strzelectwo) Społem Łódź (Północna 36)
8 Finał 12. Edycji Ligi Szkolnej Dzieci w Judo Gwardia Łódź (Kościuszki 73/75)
11 Liga Dzieci – II rudna (pływanie) UKS 149 (Tatrzańska 69a)
12 XII Wiosenny Turniej Tenisa Stołowego Pałac Młodzieży
12 Liga Młodzików – II runda (pływanie) UKD 137 Delfin (Florecistów 3b)
12 Akademickie Mistrzostwa Województwa Łódzkiego (brydż sportowy) b.d.
12 Akademickie Mistrzostwa Województwa Łódzkiego (lekkoatletyka) AZS Łódź (Lumumby 22/26)
12 Finał XXV CNBA (koszykówka mężczyzn) Hala Parkowa (Małachowskiego 5/7)
12-13 Turniej Kinder+Sport (siatkówka) b.d.
13-15 ŁSTW Łódź – WTS Bytom (waterpolo) Hala Anilana (Sobolowa 1)
14 I Turniej Eliminacyjny o Puchar Prezydenta Miasta Łodzi (siatkówka plażowa mężczyzn) SP 205 (Dąbrówki 1)
14 Puchar Wiosny IPA (strzelectwo) Strzelec Łódź (Konstantynowska 1)
15 I Turniej Eliminacyjny o Puchar Prezydenta Miasta Łodzi (siatkówka plażowa kobiet) SP 205 (Dąbrówki 1)
15 Mityng ŁOZLA (lekkoatletyka) AZS Łódź (Lumumby 22/26)
15 Puchar Maratonu Las Łagiewnicki
18-19 Czwórbój La (finał łódzki) AZS Łódź (Lumumby 22/26)
21-22 Mistrzostwa Polski AZS (lekkoatletyka) AZS Łódź (Lumumby 22/26)
21 II Turniej Eliminacyjny o Puchar Prezydenta Miasta Łodzi (siatkówka plażowa mężczyzn) SP 205 (Dąbrówki 1)
21 Zawody klubowe Dziesiątka (strzelectwo) Dziesiątka Łódź (Konstantynowska 1)
21 Zawody klubowe (strzelectwo) Strzelmierz Łódź (Piłsudskiego 141)
22 II Turniej Eliminacyjny o Puchar Prezydenta Miasta Łodzi (siatkówka plażowa kobiet) SP 205 (Dąbrówki 1)
22 Bieg ulicą Piotrkowską Ulica Piotrkowska
22 KZK Puchar Motodromu – V Runda (sport samochodowy) Motodrom (Drewnowska 147)
22 KZK IV eliminacja (sport samochodowy) Polmozbyt (Przybyszewskiego 199/205)
23 Sztafety Vena Sport Festiwal (lekkoatletyka) AZS Łódź (Lumumby 22/26)
27 III Mistrzostwa Lodzi Dziennikarzy (badminton) Hala IX LO (Paderewskiego 24)
27 Zawody klubowe (strzelectwo) Strzelmierz Łódź (Piłsudskiego 141)
27 Puchar Prezesa KSS Strzelec (strzelectwo) Strzelec Łódź (Konstantynowska 1)
27-28 Liga Światowa 2011: Polska – USA Atlas Alena (Bandurskiego 7)
27-29 maja III LOBIT 2011 (badminton) Hala IX LO (Paderewskiego 24)
28 II Gala Zapaśnicza (zapasy w stylu wolnym) Atleta Łódź (Powszechna 15)
28 Mistrzostwa Woj. Łódzkiego i Akademickie Mistrzostwa Woj. Łódzkiego (bieganie na orientację) Las Łagiewnicki
28 ZR w skokach (jeździectwo) ŁKJ (Łagiewnicka 307/311)
28 I Międzynarodowe Mistrzostwa Łodzi w Judo (Młodzik) Hala MOSiR (ks. Skorupki 21)
29 Otwarty Puchar Polski – VIII Międzynarodowe Mistrzostwa Łodzi (junior) Hala MOSiR (ks. Skorupki 21)
31 Czwórbój La (finał wojewódzki) AZS Łódź (Lumumby 22/26)

Spotkania ligowe

kiedy (kwiecień) co gdzie
1 ŁKS Sphinx Łódź – MKS Dąbrowa Górnicza (koszykówka mężczyzn) ŁKS (al. Unii 2)
6 ŁKS – Kolejarz Stróże (piłka nożna mężczyzn) ŁKS (al. Unii 2)
7 Kolejarz Łódź – KS Michałowo (piłka nożna kobiet) Kolejarz Łódź (Minerska 9)
7 Budowlani Łódź – Arka Gdynia (rugby) Budowlani Łódź (Górnicza 5)
11 Widzew Łódź – GKS Bełchatów (piłka nożna mężczyzn) Widzew Łódź (Piłsudskiego 138)
14 ŁKS – Termalica Bruk-Bet Nieciecza (piłka nożna mężczyzn) ŁKS (al. Unii 2)
15 Widzew Łódź- Zagłębie Lubin (piłka nożna mężczyzn) Widzew Łódź (Piłsudskiego 138)
22 Orzeł Łódź – Lokomotiv Daugavpils (żużel) Orzeł Łódź (6 sierpnia 71)
24 ŁKS – GKS Katowice (piłka nożna mężczyzn) ŁKS (al. Unii 2)
25 Widzew Łódź – Lechia Gdańsk (piłka nożna mężczyzn) Widzew Łódź (Piłsudskiego 138)
28 Kolejarz Łódź – Pogoń Siedlce (piłka nożna kobiet) Kolejarz Łódź (Minerska 9)

Jeśli wiecie o jakimś wydarzeniu sportowym, o którym nie napisaliśmy w artykule poinformujcie nas o tym – sport@plasterlodzki.pl.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
anilana
Anilana wreszcie wyremontowana(foto)
Mistrzostwa Polski we wspinaczce na czas (foto)
IMG_6963
X Mistrzostwa Polski w Szermierce Historycznej Bronią Go-Now (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*