Maj to oczywiście lekkoatletyka oraz spotkania kończące sezon sportów zespołowych.

Niestety kolejne imprezy znikają z łódzkiego kalendarza. Tym razem do Zgierza przenieśli się karatecy, którzy tam zorganizują Puchar Ziemi Łódzkiej. 

Zapraszamy do poznania naszego kalendarium prawdziwego łódzkiego fana sportu. Jak zwykle zachęcamy do przychodzenia na zawody, dopingowania naszych sportowców oraz robienia relacji, które pojawić się mogą na Plastrze Łódzkim.

Zawody

kiedy (maj) co gdzie
1-2 Final Four Atlas Arena (Bandurskiego 7)
6 Ogólnopolski Turniej Zwycięstwa (strzelectwo) Społem Łódź (Północna 36)
7-9 Puchar Polski Juniorów, Kobiet OPEN w kolarstwie torowym Społem Łódź (Północna 36)
8 Textilcross Łódź Łagiewniki
8 Navigator – V Mistrzostwa Łodzi w Jeździe na Orientację na Wózkach b.d.
8 Popularne Zawody na Orientację czyli Lasem z Kompasem Łagiewniki
9 II eliminacje do Mistrzostw Polski Amatorów w odmianę 8 bil Frame (Narutowicza 7/9)
9 PP Puchar Polski Elita-junior OPEN, Kobiety Elita-Junior OPEN Łódź Społem Łódź (Północna 36)
9 Mityng ŁOZLA AZS Łódź (Lumumby 22/26)
9 Bieg Europejski Łódź AZS Łódź (Lumumby 22/26)
10-11 Sportowe Juwenalia AZS Łódź (Lumumby 22/26)
15 Akademickie Mistrzostw aWojewództwa Łódzkiego w siatkóce plażowej (kobiety) AZS Łódź (Lumumby 22/26)
16 Akademickie Mistrzostw aWojewództwa Łódzkiego w siatkóce plażowej (mężczyźni) AZS Łódź (Lumumby 22/26)
15 Zawody Regionalne w Skokach Stajnia Oleńka w Łodzi (Liściasta 241)
15 Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików (Taekwon-do ITF) b.d.
15 myPhone Cup 2010 (piłka nożna) ŁKS (al. Unii 2)
16 Mityng ŁOZLA AZS Łódź (Lumumby 22/26)
18 Vena Festival – el. miejskie AZS Łódź (Lumumby 22/26)
23 Puchar KZK b.d.
23 Wyścig Kolarski „O Wielką Nagrodę Miasta Łodzi” b.d.
29 XII Międzynarodowy Turniej
Judo z okazji „Dnia Dziecka” (judo)
Hala MOSiR (Skorupki 21)
30 Otwarty Puchar Polski – VII Międzynarodowe Mistrzostwa Łodzi (judo) Hala MOSiR (Skorupki 21)
31 Vena Festival AZS Łódź (Lumumby 22/26)
b.d. Finał CNBA Hala Parkowa (Małachowskiego 5/7)

Spotkania ligowe

kiedy (maj) co gdzie
1 Widzew Łódź – Podbeskidzie Bielsko-Biała (piłka nożna) Widzew Łódź (Piłsudskiego 138)
1 ChKS Łódź – Gwardia Opole (piłka ręczna mężczyzn) ChKS (Kosynierów Gdyńskich 18)
7 ŁKS Łódź – Pogoń Szczecin (piłka nożna) ŁKS (al. Unii 2)
5 ŁKS Łódź – MKS Dąbrowa Górnicza (koszykówka mężczyzn) Atlas Arena (Bandurskiego 7)
6 Widzew – Sport Ekspert Przyjaciele Widzewa (koszykówka kobiet) Hala Anilana (Sobolowa 1)
8 Widzew Łódź – Flota Świnoujście (piłka nożna) Widzew Łódź (Piłsudskiego 138)
8-9 Organika Łódź – Aluprof Bielsko-Biała (siatkówka kobiet) Hala Parkowa (Małachowskiego 5/7)
9 Orzeł Łódź – KMŻ Lublin (żużel) Orzeł Łódź (6 sierpnia 71)
15 Kolejarz Łódź – UMKS Zgierz (piłka nożnba kobiet) Kolejarz Łódź (Minerska 9)
15 Budowlani Łódź – Posnania Poznań (rugby) Budowlani Łódź (Górnicza 5)
21 ŁKS Łódź – Górnik Zabrze (piłka nożna) ŁKS (al. Unii 2)
22 Widzew Łódź – MKS Kluczbork (piłka nożna) Widzew Łódź (Piłsudskiego 138)
23 Kolejarz Łódź – Unia Skierniewice (piłka nożna kobiet) Kolejarz Łódź (Minerska 9)
23 Orzeł Łódź – Kolejarz Rawicz (żużel) Orzeł Łódź (6 sierpnia 71)
26 Widzew Łódź – Pogo Szczecin (piłka nożna) Widzew Łódź (Piłsudskiego 138)
29 Budowlani Łódź – Lechia Gdańsk (rugby) Budowlani Łódź (Górnicza 5)
30 Kolejarz Łódź – Przyjaźń Piotrków Tryb. (piłka nożna kobiet) Kolejarz Łódź (Minerska 9)

Jeśli wiecie o jakimś wydarzeniu sportowym, o którym nie napisaliśmy w artykule poinformujcie nas o tym – sport@plasterlodzki.pl.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Szlakiem Parków Łódzkich w Arturówku (foto)
Red Bull Skim It vol. 8 (foto)
badmin
AHE Łódź Akademickim Mistrzem Europy w badmintonie

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*