Najważniejsza impreza sportowa roku – Mistrzostwa Świata FIFA U-20 – piłka nożna mężczyzn, a także m.in. 17. Bieg ulicą Piotrkowską Rossman Run oraz finałowe rozstrzygnięcia w piłce nożnej i w rugby. To nasz czeka w maju.

Jeśli wiecie o jakimś wydarzeniu sportowym, o którym nie napisaliśmy w artykule poinformujcie nas o tym – sport@plasterlodzki.pl.

Zawody

kiedy (maj) co gdzie
4 Zawody klubowe – pistolet, karabin, strzelba Bractwo Kurkowe (Konstantynowska 1)
4 Widzew Łódź – Ruch Chorzów – piłka nożna mężczyzn Widzew Łódź (Piłsudskiego 138)
4 KS Budowlani Łódź – Juvenia Kraków – rugby Budowlani Łódź (Górnicza 6)
4 Budowlani SA Łódź – Budowlani Lublin – rugby Łodzianka (Małachowskiego 5/7)
4 PCA Polish Grand Prix 2019 – kulturystyka Teatr Muzyczny w Łodzi (Północna 47/51)
5 ŁKS II Łódź – LKS Rosanów – piłka nożna mężczyzn ŁKS Łódź (al. Unii 2)
5 UKS SMS Łódź – GKS Ksawerów – piłka nożna mężczyzn UKS SMS Łódź (Milionowa 12)
5 Widzew II Łódź – Zawisza Rzgów – piłka nożna mężczyzn Łodzianka (Małachowskiego 5/7)
6 Zawody klubowe – pistolet, karabin. strzelba Dziesiątka Łódź (Konstantynowska 1)
6 SCP 2019 – Runda 7 – TA Extra – gokarty Racing Center Łódź (Wydawnicza 5)
8 Zabiegana Łódź 2019 vol. 2 – 4 km Stawy Stefańskiego
8 Widzew Łódź – Olimpia Grudziądz – piłka nożna mężczyzn Widzew Łódź (Piłsudskiego 138)
8 Zawody klubowe – pistolet, karabin. strzelba Dziesiątka Łódź (Konstantynowska 1)
9-12 Półfinał AMP mężczyzn w Łodzi w koszykówce Hala Uniwersytetu Łódzkiego (Styrska 20/24), Hala Uniwersytetu Medycznego (6 Sierpnia 69)
10-12 Curling Łódź Skins 2019 Curling Łódź (Śnieżna 10)
11-12 1 liga piłki wodnej – turniej III Basen AZS (Styrska 20/24)
11 Bieg dla Bohaterów – 5 km Start – Pomnik Katyński
11 Textilcross – 10 km Las Łagiewnicki
11 Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młod w karate wkf ChKS Łódź (Kosynierów Gdyńskich 18)
11 UKS SMS II Łódź – Unifreeze Górzno – piłka nożna kobiet UKS SMS Łódź (Milionowa 12)
11 UKS SMS III Łódź – LUKS Astoria Szczerców Junior – piłka nożna kobiet UKS SMS Łódź (Milionowa 12)
11 ŁKS Łódź – Chojniczanka Chojnice – piłka nożna mężczyzn ŁKS Łódź (al. Unii 2)
12 Zawody klubowe – pistolet, karabin, strzelba Kolimator Łódź (Siewna 15)
12 Zawody klubowe – pistolet, karabin, strzelba Colt Łódź (Okopowa 70/106)
12 Zawody klubowe – pistolet, karabin, strzelba C4 GUNS Łódź (Piłsudskiego 141)
12 Orzeł Łódź – Lokomotiv Daugavpils – żużel Orzeł Łódź (6 sierpnia 71)
12 Miting Kwalifikacyjny- lekkoatletyka AZS Łódź (Styrska 20/24)
12 Bieg Kobiet Łódź ANITA – 5 km Park na Zdrowiu
13 Time Attack – Runda 9 – gokarty Racing Center Łódź (Wydawnicza 5)
14 Akademickie Mistrzostwa Szkół Wyższych – województwo AZS Łódź (Styrska 20/24)
15 Łódź Park Tour – biega na orientację Park Klepacza
15 Turniej Charytatywny dla Adama – Open DYP – futbol stołowy Frame (Narutowicza 5/7)
18 Popularne Zawody na Orientację Start – Wycieczkowa 107
18 Powerade Run 2.0 – 10 km Las Łagiewnicki
18 ECP 2019 – Runda 5 – Zawody Drużynowe – gokarty Racing Center Łódź (Wydawnicza 5)
18 X Fiero! Cup na “Stawach Jana” Stawy Jana
18 lub 19 KS Budowlani Łódź – RC Arka Gdynia – rugby Budowlani Łódź (Górnicza 6)
18 lub 19 Budowlani Łódź SA – RzKS Juvenia Kraków – rugby Łodzianka lub ŁKS
19 Widzew II Łódź – MUKS Włókniarz Pabianice – piłka nożna mężczyzn Łodzianka (Małachowskiego 5/7)
19 UKS SMS II Łódź – Lechia Gdańsk – piłka nożna kobiet UKS SMS Łódź (Milionowa 12)
19 JCP Runda 5,6 – gokarty Racing Center Łódź (Wydawnicza 5)
19 17. Bieg ulicą Piotrkowską Rossman Run – biegi dziecięce Piotrkowska
19 1 runda – Łódzkiej Ligi Kartingowej Sezon 11 – gokarty Gokart Arena (Smugowa 19)
19 IV Bieg Św. Rodziny „Biegniemy dla Gajusza” Parafia Świętej Rodziny w Łodzi (Stefana Wyszyńskiego 41A)
19 Orzeł Łódź – Car Gwarant Start Gniezno – żużel Orzeł Łódź (6 sierpnia 71)
19 UKS SMS Łódź – Sokół II Aleksandrów – piłka nożna mężczyzn UKS SMS Łódź (Milionowa 12)
19 Kolejarz Łódź – Zawisza Rzgów 1 – piłka nożna kobiet Boisko – Srebrzyńska 93
19 Zawody klubowe – pistolet, karabin, strzelba Społem Łódź (Północna 36)
19 Zawody klubowe – pistolet, karabin, strzelba Colt Łódź (Okopowa 70/106)
20 Time Attack – Runda 10 – gokarty Racing Center Łódź (Wydawnicza 5)
21 Czwórbój LA DZ – MSZS AZS Łódź (Styrska 20/24)
22 Czwórbój LA CH – MSZS AZS Łódź (Styrska 20/24)
22 ŁKS II Łódź – Orzeł Parzęczew – piłka nożna mężczyzn ŁKS Łódź (al. Unii 2)
23.05-15.06 Mistrzostwa Świata FIFA U-20 – piłka nożna mężczyzn Widzew Łódź (Piłsudskiego 138)
23 Akademickie Mistrzostwa Województwa Łódzkiego we wspinaczce Stratosfera (Manufaktura)
24-26 Puchar Polski – junior młodszy i juniorka młodsza w konkurencjach torowych w kolarstwie torowym Społem Łódź (Pólnocna 36)
25-26 ŁSTW OCMER Łódź – ŁUKOSZ WTS Polonia Bytom – piłka wodna Zatoka Sportu (al. Politechniki 10)
25 Zawody klubowe – pistolet, karabin, strzelba Strzelmistrz Łódź (Piłsudskiego 141)
25 Wielki Finał 41. edycji CNBA oraz Uroczyste Wręczenie Nagród – koszykówka Hala Parkowa (Małachowskiego 5/7)
25 Wiosenny Turniej Szachów Rodzinnych o Puchar Dyrektora ŁDK Łódzki Dom Kultury (Traugutta 18)
25 Liga Szkolna w Judo Gwardia Łódź (Kościuszki 73/75)
25 Mistrzostwa Województwa Łódzkiego w biegu na orientację Las Okręglik-Stacja Nowa Gdynia
25 Akademickie Mistrzostwa Polski w lekkoatletyce AZS Łódź (Styrska 20/24)
25 17. Bieg ulicą Piotrkowską Rossman Run – 10 km Piotrkowska
25 Zawody pływackie o Puchar Bogdana Kruszyny–Kotulskiego Basen UKS 173 (Park Sienkiewicza)
25 UKS SMS III Łódź – MKS Górnik 1956 – piłka nożna kobiet UKS SMS Łódź (Milionowa 12)
25 lub 26 UKS SMS Łódź – Górnik Łęczna – piłka nożna kobiet UKS SMS Łódź (Milionowa 12)
26.05-2.060 ETA 2 14 LODZ CUP – tenis ziemny MKT Łódź (Żeromskiego 117)
26 Widzew II Łódź – Start Brzeziny – piłka nożna mężczyzn Łodzianka (Małachowskiego 5/7)
26 UKS SMS Łódź – ŁKS II Łódź – piłka nożna mężczyzn UKS SMS Łódź (Milionowa 12)
26 Orzeł Łódź – Zdunek Wybrzeże Gdańsk – żużel Orzeł Łódź (6 sierpnia 71)
26 Wilki Łódzkie – Kraków Kings – futbol amerykański Stadion – Minerska 9
26 Super Sprint Bociany – zawody samochodowe Bociany
26 Zawody klubowe – pistolet, karabin, strzelba Kolimator Łódź (Siewna 15)
26 Zawody klubowe – pistolet, karabin, strzelba Colt Łódź (Okopowa 70/106)
27 Zawody klubowe – pistolet, karabin, strzelba Dziesiątka Łódź (Konstantynowska 1)
28 Zawody klubowe – pistolet, karabin Strzelec Łódź (Konstantynowska 1)
28-29 Igrzyska Młodzieży Szkolnej – K – MSZS w lekkoatletce AZS Łódź (Styrska 20/24)
29 Zawody klubowe – pistolet, karabin, strzelba Dziesiątka Łódź (Konstantynowska 1)
31 Zawody klubowe – pistolet, karabin Strzelec Łódź (Konstantynowska 1)

Imprezy rekreacyjne

Kiedy (maj) co gdzie
w poniedziałki, 19 Poniedziałkowe Turnieje Amatorskie – bilard Frame (Narutowicza 7/9)
w środy, godz. 18 Biegam bo lubię Czernika 1/3
w środy, godz. 19 Środa jak środa – czyli DYP – futbol stołowy Frame (Narutowicza 7/9)
w czwartki, godz. 18 Liga Studencka Futbolu Stołowego Frame (Narutowicza 7/9)
w czwartki, 19 Czwartkowe Turnieje Amatorskie – bilard Frame (Narutowicza 7/9)
w soboty, godz. 9 Parkrun Łódź Park im. J. Poniatowskiego
ostatni czwartek miesiąca, godz. 17:30 Bule Park Staromiejski

UWAGA! Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za zmiany dat organizacji imprez.

foto. www.sxc.hu – cc

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
29. Wyścig Solidarności i Olimpijczyków (foto)
Kalendarz Sportowy – Styczeń 2012
artificial_grass_field
Kalendarz sportowy – październik 2016

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*