Najważniejsza impreza sportowa roku i jej finał – Mistrzostwa Świata FIFA U-20, a także gale sportów walki – Gala ACA 96 – MMA, Policyjna Gala Sztuk Walki – K1 i Kick Light oraz Egzekutor Super Fight. Poza tym finał Pucharu Polski kobiet w piłce nożnej Czarni Sosnowiec – Medyk Konin, Basketmania, Puchar Polski Rugby League 9s 2019, Otwarte Mistrzostwa Polski Masters i Cyklosport w kolarstwie torowym, Mistrzostwa Polski w pływaniu synchronicznym, Festiwal Koszykówki.

Patronat Plastra – 14 i 15 czerwca w Pabianicach na polu golfowym A&A – XVI Turniej o Brylant.

Jeśli wiecie o jakimś wydarzeniu sportowym, o którym nie napisaliśmy w artykule poinformujcie nas o tym – sport@plasterlodzki.pl.

Zawody

kiedy (czerwiec) co gdzie
1-2 Basketmania – koszykówka uliczna Manufaktura
1-2 Dni Talentu Stawy Jana
1 Memoriał L. Szumlewskiego – zawody lekkoatletyczne AZS Łódź (Lumumby 22/26)
1 II Bieg z Historią Klubu – Widzew Łódź – 5 km Park 3 Maja
1 Parkrun – cykl biegów przełajowych o puchar dyrektora MOSIR – 5 km Park Poniatowskiego
1 Finał Turnieju kobiet i mężczyzn – siatkówka plażowa ZSO 8 (Czernika 1/3)
1 Zawody klubowe – pistolet, karabin Strzelec Łódź (Konstantynowska 1)
2 Mistrzostwa Województwa Młodzików U 16 +el. sztafet do OOM Łódź I (zawody lekkoatletyczne) AZS Łódź (Lumumby 22/26)
2 I Turniej Grand Prix Społecznej Akademii Nauk – siatkówka plażowa ZSO 8 (Czernika 1/3)
2 Mistrzostwa Świata FIFA U-20 – piłka nożna mężczyzn Widzew Łódź (Piłsudskiego 138)
2 Puchar Polski Rugby League 9s 2019 – rugby XIII Budowlani Łódź (Górnicza 6)
3 SCP 2019 – Runda 9 – TA Extra – gokarty Racing Center Łódź (Wydawnicza 5)
3 Mistrzostwa Świata FIFA U-20 – piłka nożna mężczyzn Widzew Łódź (Piłsudskiego 138)
3 Zawody klubowe – pistolet, karabin. strzelba Dziesiątka Łódź (Konstantynowska 1)
4 Mistrzostwa Łodzi – Gimnazjada dziewcząt – siatkówka plażowa ZSO 8 (Czernika 1/3)
5 Zawody klubowe – pistolet, karabin. strzelba Dziesiątka Łódź (Konstantynowska 1)
5 Mistrzostwa Łodzi – Licealiada dziewcząt – siatkówka plażowa ZSO 8 (Czernika 1/3)
5 Finał Pucharu Polski U16 KS Budowlani-RC Orkan Sochaczew – rugby Budowlani Łódź (Górnicza 6)
6 Mistrzostwa Łodzi – Licealiada chłopców – siatkówka plażowa ZSO 8 (Czernika 1/3)
7-9 Otwarte Mistrzostwa Polski Masters i Cyklosport w kolarstwie torowym Społem Łódź (Północna 36)
7 Mistrzostwa Świata FIFA U-20 – piłka nożna mężczyzn Widzew Łódź (Piłsudskiego 138)
7 SFSP – XII Turniej Mikstów Szkół Ponadgimnazjalnych – siatkówka plażowa ZSO 8 (Czernika 1/3)
8-9 SFSP – XIV Ogólnopolski Turniej Nauczycieli WF – siatkówka plażowa ZSO 8 (Czernika 1/3)
8-9 Mistrzostwa Polski w pływaniu synchronicznym Zatoka Sportu (al. Politechniki 10)
8-9 Dni Talentu Stawy Jana
8 Urodzinowe zawody drużynowe – Ecp2019 runda 6 – gokarty Racing Center Łódź (Wydawnicza 5)
8 Otwarty Turniej Dzieci i Młodzików w Judo Hala Parkowa (Małachowskiego 5/7)
8 Drugi Ogólnopolski Bieg Recepta na Zdrowie – 10 km Las Łagiewnicki
8 ACA 96 – MMA Łódź Sport Arena (Bandurskiego 7)
9 Wanna Play ? Dance Contest – zawody taneczne Hala Parkowa (Małachowskiego 5/7)
9 OTP „Dworcowy” Łódź – brydż Dworzec Łódź – Fabryczna
9 Eliminacje do Mistrzostw Polski Amatorów w Pool Bilard 8-Bil Frame (Narutowicza 7/9)
9 IV Piknik Biegowy AZS Łódź (Lumumby 22/26)
9 Urodzinowy Reverse – gokarty Racing Center Łódź (Wydawnicza 5)
10 Zawody klubowe – pistolet, karabin, strzelba Dziesiątka Łódź (Konstantynowska 1)
10 Mistrzostwa Województwa – Licealiada dz. i ch. – siatkówka plażowa ZSO 8 (Czernika 1/3)
11-12 Międzywojewódzkie Drużynowe Mistrzostwa Młodzików 12 lat – II runda oraz Drużynowy Wielobój Dzieci 10 – 11 lat Pływalnia CWFiS (Styrska 20/24)
13 Łódź Park Tour – bieg na orientację Osiedle Batorego
13 Zawody klubowe – pistolet, karabin, strzelba Społem Łódź (Północna 36)
14 Policyjna Gala Sztuk Walki – K1 i Kick Light Zatoka Sportu (al. Politechniki 10)
14-15 XVI Turniej o Brylant – golf Pole Golfowe A&A (Grota Roweckiego 8a – Pabianice)
15 Zawody klubowe – pistolet, karabin, strzelba Bractwo Kurkowe (Konstantynowska 1)
15 Dzień Sportu Społem Łódź (Północna 36)
15 Festiwal Koszykówki Łódź Sport Arena (Bandurskiego 7)
15 Otwarte Mistrzostwa Województwa Młodzików i Kadetów – XXIII Mem. J. Kauca i Olimpijczyków – zapasy Hala Budowlanych (Krzyżowa 5)
15 Popularne Zawody na Orientację –  bieg na orientację Las Łagiewnicki – Wycieczkowa
15 Bieg Przełajowy na „Młynku” – 5 km Park na Młynku
15 Mistrzostwa Świata FIFA U-20 – piłka nożna mężczyzn – finał Widzew Łódź (Piłsudskiego 138)
15 Decathlon SwimFit Cup – pływanie Zatoka Sportu (al. Politechniki 10)
15 Egzekutor Super Fight Zatoka Sportu (al. Politechniki 10)
15 Indywidualne Mistrzostwa Łodzi 2019 w squasha I’m Fit (Piłsudskiego 10)
16 Finał Czwartków Lekkoatletycznych – zawody lekkoatletyczne AZS Łódź (Lumumby 22/26)
16 2. runda Łódzkiej Ligi Kartingowej – gokarty Gokart Arena (Smugowa 19)
16 II Turniej Grand Prix Społecznej Akademii Nauk – siatkówka plażowa ZSO 8 (Czernika 1/3)
16 Orzeł Łódź – Grupa Azoty Unia Tarnów – żużel Orzeł Łódź (6 sierpnia 71)
16 Zawody klubowe – pistolet, karabin, strzelba Społem Łódź (Północna 36)
16 Zawody klubowe – pistolet, karabin, strzelba Kolimator Łódź (Siewna 15)
16 Zawody klubowe – pistolet, karabin, strzelba Colt Łódź (Okopowa 70/106)
16 Zawody klubowe – pistolet, karabin, strzelba C4 GUNS Łódź (Piłsudskiego 141)
17 Time Attack – Runda 11 – gokarty Racing Center Łódź (Wydawnicza 5)
17 Zawody klubowe – pistolet, karabin, strzelba Dziesiątka Łódź (Konstantynowska 1)
19 Miting Kwalifikacyjny – zawody lekkoatletyczne AZS Łódź (Lumumby 22/26)
19 Finał Pucharu Polski kobiet Czarni Sosnowiec – Medyk Konin ŁKS Łódź (al. Unii 2)
22 I Turniej „Family Beach Volleyball” – siatkówka plażowa ZSO 8 (Czernika 1/3)
22-23 Zawody klubowe – pistolet, karabin, strzelba Colt Łódź (Okopowa 70/106)
23 Finał Grand Prix Społecznej Akademii Nauk – siatkówka plażowa ZSO 8 (Czernika 1/3)
24 Time Attack – Runda 12 – gokarty Racing Center Łódź (Wydawnicza 5)
25 Zawody klubowe – pistolet, karabin Strzelec Łódź (Konstantynowska 1)
28 Zawody klubowe – pistolet, karabin Strzelec Łódź (Konstantynowska 1)
29 Bałuty po Łódzku – szachy Park Staromiejski
29 Zawody klubowe – pistolet, karabin, strzelba Strzelec Łódź (Konstantynowska 1)
30 Zawody klubowe – pistolet, karabin Colt Łódź (Okopowa 70/106)

Imprezy rekreacyjne

Kiedy (czerwiec) co gdzie
w poniedziałki, 19 Poniedziałkowe Turnieje Amatorskie – bilard Frame (Narutowicza 7/9)
w środy, godz. 18 Biegam bo lubię Czernika 1/3
w środy, godz. 19 Środa jak środa – czyli DYP – futbol stołowy Frame (Narutowicza 7/9)
w czwartki, godz. 18 Liga Studencka Futbolu Stołowego Frame (Narutowicza 7/9)
w czwartki, 19 Czwartkowe Turnieje Amatorskie – bilard Frame (Narutowicza 7/9)
w soboty, godz. 9 Parkrun Łódź Park im. J. Poniatowskiego
ostatni czwartek miesiąca, godz. 17:30 Bule Park Staromiejski

UWAGA! Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za zmiany dat organizacji imprez.

foto. www.sxc.hu – cc

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
petaque
3 x TAK dla Petanque w Łodzi 2015!
polish2
Mistrzostwa Polski PCA Poland Championships
Kalendarz Sportowy – kwiecień 2010

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*