sport_021Od piątku w łódzkiej Bombonierce organizowane były IV Otwarte Mistrzostwa Łodzi w Curlingu. W meczu finałowym AZS Łódź “Zamieć” pokonała SCC Wakuta Sopot “Blues Brothers” 10:3.

“Zamieć” grała w składzie Adela Walczak (skip), Katarzyna Wicik (viceskip), Justyna Matusiak, Aleksandra Weremczuk i Zuzanna Rybicka. Warto zauważyć, że pokonani zawodnicy z Sopotu (skip Borys Jasiecki) to aktualni Mistrzoswie Polski, a nasze zawodniczki wygrały w tym turnieju wszystkie pięc spotkań. W meczu o trzecie miejsc AZS Gliwice pokonał CC Poznań 5:4.

Mistrzowie Łodzi z roku 2008 i 2009 – drużyna juniorów AZS Łódź (skip Aleksander Grzelka) musieli zadowolić się szóstym miejsce, na miejsu ósmym uplasowała się kolejna z drużyn AZS Łódź (skip Remigiusz Pękala). W zawodach wzięły udział 24 drużyny z 9 klubów curlingowych z całej Polski.

Curling – zimowa odmiana pentaque, to bardzo popularny sport w Kanadzie i w Skocji. Od 1998 roku to oficjalna dyscyplina Zimowych Igrzysk Olimpijskich. Zasady wydają się bardzo proste – wystarczy, aby wyrzucany “kamień” znalazł się jak najbliżej środa pola gry.

IV Otwarte Mistrzostwa Łodzi w Curlingu IV Otwarte Mistrzostwa Łodzi w Curlingu IV Otwarte Mistrzostwa Łodzi w Curlingu