W najbliższy weekend (17-18.08) plaża w Manufakturze będzie należała do szczypiornistów. Już po raz drugi odbędzie się w Łodzi Handball Plener – Turniej Ręcznej Piłki Plażowej. Podczas rozgrywek będzie można zobaczyć m.in. najbardziej efektowne zagrania i trening pokazowy.

W turnieju wystąpi szesnaście drużyn, w tym cztery zespoły kobiet. W sobotę odbędą się mecze grupowe, na niedzielę zaplanowano półfinały i finały. – Ideą spotkania jest wyciągnięcie zarówno zawodników, jak i kibiców z hali na świeże powietrze, a plaża Manufaktury jest do tego idealnym miejscem – mówi Michał Sobolewski, organizator turnieju.

Na plaży Manufaktury będzie więc można zobaczyć najbardziej widowiskowe zagrania piłki ręcznej: rzuty 180 stopni, piruety, wrzutki i wszystko to, co można zrobić z piłką w trzech krokach, tuż przed wrzuceniem jej do bramki. Zasady piłki ręcznej plażowej różnią się od halowych: na boisku jest czterech graczy, zmiany można dokonać w każdej chwili, a połowa meczu trwa 7 minut. Za zwykły rzut do bramki drużyna zdobywa 1 punkt, podwójnie punktowane są: rzut 180 stopni z naskoku na dwie nogi, wrzutka i rzut przez „libero” wychodzącego za bramkarza. Zarówno sobotnie jak i niedzielne mecze rozpoczną się o godzinie 11. Zasady będzie można poznać dopadnie podczas planowanego na niedzielę treningu pokazowego, który przeprowadzą przedstawiciele Reprezentacji Polski.

Lista zespołów Handball Plener VI:

Golden Maroko
ODLOTOWE AGENTKI
Handball Plener
JUNAK WŁOCŁAWEK
BHT GRU JUKO Piotrków Trybunalski II
Junak włocławek
BHT GRU JUKO Piotrków Trybunalski
Young Napromilowani
Atomówki
PaTo Drynki
Emeryci na odwyku
ELEKTRYK PABIANICE
CHKS OLDBOYS Team
Plażowi Janusze
Bielsko Biała Team
Boom Boom

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
artificial_grass_field
Kalendarz sportowy – marzec 2017
sport_122
Akademickie Regaty Ulicy Piotrkowskiej 2010 (foto+wideo)
Kalendarz sportowca – czerwiec 2020

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*