IMG_2571_kopiuj25 i 26 listopada w Zatoce Sportu organizowano Grand Prix w skokach do wody. W zawodach zaprezentowali się skoczkowie skaczący z najwyższej – 10-metrowej – platformy na wieży. Zawodnicy wykonywali skoki sportowe w pozycjach: skoki w przód, w tył, skoki Auerbacha, skoki Delfina, skoki śrubowe, a w konkurencjach z wieży skoki ze stania na rękach.

Skoczkowie wystartowali w czterech kategoriach wiekowych:  młodzik E1 (6-7 lat), młodzik E2 (8-9 lat), junior młodszy D (10-11 lat), junior młodszy C (12-13 lat).  i junior B (14-15 lat).

Uczestnicy zawodów w kategorii wiekowej młodzik rywalizowali w dwóch konkurencjach, trampolina 1 metr oraz trampolina 3 metry. Pozostałe kategorie wiekowe rywalizowały dodatkowo w konkurencji skoków z wieży (grupa D maksymalnie 5 metrów, grupa C maksymalnie 7,5 metra, grupa B wieża 10 metrów).

Grand Prix Polski w skokach do wody to cykliczna impreza sportowa. W roku 2017 odbyły się już dwie edycje zawodów – pierwsza w Częstochowie, druga w Tychach. Trzecia edycja w Łodzi była jednocześnie podsumowaniem całorocznej rywalizacji.


PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Kalendarz sportowca – maj 2019
polskabialorus
Puchar Davisa: Polska – Białoruś
P6060107
Wmurowano kamień węgielny pod budowę stadionu Widzewa Łódź! (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*