Fundacja Swim For a Dream już po raz drugi zaprasza na Dzień Marzyciela do wspólnego pływania oraz „piknikowania” w dniu 7 września, w Zatoce Sportu Politechniki Łódzkiej. W poprzedniej edycji Dnia Marzyciela po nowy rekord Guinnessa popłynęło 1740 osób. W tym roku organizator zakłada ponad 2,5 tysiąca pływaków-marzycieli! Całościowy dochód z imprezy zostanie przekazany na wsparcie sportu młodzieżowego w ramach Uniwersytetu Potężnych Dzików.

W pierwszą sobotę września Łódź ponownie stanie się ogólnopolską stolicą pływania, a to za sprawą największej, charytatywnej sztafety pływackiej o nazwie – Dzień Marzyciela. W ramach ubiegłorocznej edycji podjęto udaną próbę ustanowienia Rekordu Guinnessa, w kategorii „Największa liczba osób, która przepłynie 1 długość basenu, w trakcie 24h sztafety pływackiej”. W 2018 roku, w sztafecie popłynęło 1 740 osób. W tegorocznym wydarzeniu zasady sztafety uległy zmianom.

– Druga edycja Dnia Marzyciela przebiegnie pod znakiem pływania, a nie stania w kolejce – zapewnia Adam Jerzykowski, organizator wydarzenia. – Każdy z uczestników wskakuje do wody na maksymalnie 30 minut i dowolnym stylem pływackim stara się przepłynąć jak największą ilość basenów o długości 25 metrów – dodaje.

Organizatorzy wydarzania uspokajają – jeśli zawodnik będzie chciał skończyć pływać wcześniej, nawet po przepłynięciu jednej symbolicznej długości basenu, to jego start również zostanie zaliczony jako poprawny. W sztafecie mogą wziąć również udział dzieci od lat 4, u których dozwolonej jest pływanie z dodatkowym sprzętem pływackim, tj. deska, rękawki, makaron.

Dodatkowo oprócz części pływackiej fundacja Swim For a Dream zaprasza uczestników, jak i wszystkich Łodzian do udziału w pikniku rodzinnym na terenie kampusu Politechniki Łódzkiej, przy Zatoce Sportu PŁ. Na gości pikniku czeka morze bezpłatnych atrakcji sportowo-rekreacyjnych, taki jak m.in. festiwal foodtrucków czy animacje dla dzieci. Udział w pikniku nie jest równoznaczny z koniecznością płynięcia w sztafecie.

Jak co roku impreza ma charakter charytatywny, a uzyskany dochód zostanie przekazany na wsparcie rozwoju sportu młodzieżowego w ramach Uniwersytetu Potężnych Dzików, czyli programu stypendialno-mentoringowego dla uzdolnionej sportowo młodzieży.

Dla wszystkich, którzy pragną wesprzeć inicjatywę, lecz nie mogą osobiście uczestniczyć w Dniu Marzyciela organizatorzy umożliwili przekazanie swojego pakietu startowego dla podopiecznego łódzkiej pieczy zastępczej. Wystarczy w trakcie zakupu pakietu na swoje dane dodać w polu Nazwa Drużyny hasło „Piecza Zastępcza”.

Zapisy na wydarzenie już ruszyły na stronie www.dzienmarzyciela.pl/zapisy

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
artificial_grass_field
Kalendarz Sportowy – lipiec 2014
artificial_grass_field
Kalendarz sportowy – grudzień 2017
IMG_1295
Memoriał Wacława Lachoty 2016 (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*