curling_oom_swidnica_2010_0382Zawodnicy Polskiej Organizacji Sportowej rozpoczynają ósmy sezon regularnych treningów i podobnie jak w poprzednich latach spotykać się będą w każdy niedzielny poranek (9.30-11.30) na lodowisku Retkinia przy ul.Popiełuszki.

W ubiegłym sezonie żeńska drużyna Kamyczek POS Łódź zdobyła wicemistrzostwo Polski i zajęła drugie miejsce w Polskiej Lidze Curlingu, męska drużyna Monkey Men POS Łódź znakomicie zaprezentowała się w rozgrywkach ligowych, sukcesy odnosiły także zespoły juniorskie i młodzieżowe. Troje Łodzian w Reprezentacji Polski bardzo dobrze zaprezentowało się we wrześniowych Mistrzostwach Swiata Mikstów (14 miejsce). Zawodnicy z Łodzi w ostatnich tygodniach uczestniczyli w międzynarodowym campie oraz w turniejach towarzyskich w Giżycku i w Toruniu.

W najbliższym sezonie łodzianie wystartują w kilkunastu turniejach towarzyskich w Polsce i za granicą, w Mistrzostwach Polski we wszystkich kategoriach wiekowych. Eksportowe łódzkie drużyny – Kamyczek (skip Adela Walczak) i Monkey Men (skip Aleksander Grzelka) reprezentować będa Łódź w Polskiej Lidze Curlingu, kolejne 3-4 zespoły rywalizowac będą w II lidze.

Na treningi w Łodzi zapraszamy wszystkich chętnych – zarówno dzieci i młodzież szkolną, jak i osoby bardzo dorosłe. Curling jest sportem całego życia i z powodzeniem może być uprawiany po sześćdziesiątce. Podczas każdych zajęć instruktorzy czekają także na osoby zupełnie początkujące, należy jedynie zabrać ze sobą na zmianę buty na płaskiej podeszwie oraz wygodne, luźne spodnie. Temperatura na lodowisku jest dodatnia więc grube kurtki nie sa potrzebne. Udział w pierwszych zajęciach na Retkini jest bezpłatny, a osoby regularnie ćwiczące opłacają symboliczną składkę w wysokości 40 zł za sezon.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Final_IMP_w_bowlingu_sportowym_1
Indywidualne Mistrzostwa Polski w bowlingu sportowym (foto)
artificial_grass_field
Kalendarz Sportowy – lipiec 2013
badmin
AHE Łódź Akademickim Mistrzem Europy w badmintonie

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*