W sobotę 25 lipca w łódzkiej Manufakturze została rozegrana już dziewiąta edycja największych i prawdopodobnie jedynych w tym roku zawodów skimboardowych w Polsce. Do zmagań stanęło ponad 20-stu zawodników m.in. z Wrocławia, Gdańska, Warszawy czy Śląska. Zwyciężył Grzegorz Kuta.

Od środy 22.07 do niedzieli 26.07 Rynek Włókniarek Łódzkich zamienił się w raj dla wszystkich fanów skimboardingu. Zawody Red Bull Skim It rozgrywane były w dwóch kategoriach amator i PRO. W tej pierwszej nie brakowało nowych osób, pełnych determinacji i „zajawki”. Najlepszy okazał się Kacper Batko, drugie miejsce zajął Jan Tomaszewski, a na miejscu trzecim stanął Jakub Krajanowski.

Aby trafić na podium w kategorii PRO potrzebne były spryt, wytrzymałość, wszechstronność pływania, a także szczypta szczęścia. Zawodnicy tej kategorii mieli bowiem utrudnione zadanie – walczyli na wylosowanej przez siebie przeszkodzie w formule „SKATE” zaczerpniętej z deskorolki. Riderzy zadawali sobie nawzajem tricki do powtórzenia przez konkurenta. Jeśli nie udało im się odpłynąć sztuczki, zawodnik dostawał literę z hasła „SKIM IT” – po uzbieraniu kompletu, odpadał. Pierwszy z finałem musiał pożegnać się Piotr Maciążek z Łodzi. Dalsza rywalizacja przebiegała pomiędzy Michałem Puchalskim, Dawidem Dmochowskim oraz Grzegorzem Kutą. Grzegorz nie miał sobie równych. Dzięki technicznym trickom i konsekwencji ich wykonywania rozłożył swoich przeciwników na łopatki, co pozwoliło mu zdobyć pierwsze miejsce oraz tytuł mistrza Red Bull Skim It vol. 9, tracąc przy tym tylko 1 literkę.

Oprócz sobotnich zawodów dla bardziej doświadczonych zawodników, w piątek do walki na wodzie mogli stanąć młodsi sportowcy (do 16 r.ż.) podczas VHS Skim’ek Contest. Natomiast w pozostałe dni tor był dostępny bezpłatnie dla wszystkich chętnych – dodatkowo można było skorzystać z pomocy instruktorów ze szkółki VHS – Village Head Skimboard.