IMG_1579Torpedy Łódź to mgliste wspomnienie. Jednakże dzięki drużynie Wilki Łódzkie nasze miasto znów może oglądać zespół grający w I lidze futbolu amerykańskiego.

W swoim debiucie (12 kwietnia, stadion Łodzianki) Wilki przegrały z Lowlanders Białystok 6:44. Już na samym początku pierwszej kwarty Michaela Campany zdobył przyłożenie. W kolejnych minutach było widać zdecydowaną przewagę gości. Do przerwy, po akcjach Borcky’ego i Kołpaka na tablicy widniał wynik 0:20.

Na moment zawodnicy Wilków przebudzili się w trzeciej kwarcie, Karaś wyrwał piłkę Company’emu i zdobył przyłożenie. Przeciwnik nie był jednak dłużyny i znów przyłożył dla drużyny Lowlanders. W ostatniej kwarcie goście dobyli kolejne punkty, w tym trzy z 40-jardowego kopnięcia z pola Artura Zalewskiego.

Wilki Łódzkie – Lowlanders Białystok 6:44 (0:6, 0:14, 6:6, 0:18)
6 – Karaś (Wilki) – 12 Company, Kołpaka, 8 Zalewski, 6 Borcky, Zubrycki (Lowlanders)