02022013_224Niespełna sześć tysięcy widzów w Atlas Arenie miało szansę obejrzeć historyczny, pierwszy mecz reprezentacji Polski w futbolu amerykańskim. Nasi zawodnicy niestety okazali się słabsi od wyżej notowanych Szwedów.

Biało-czerwoni jedynie w jednej kwarcie okazali się lepsi od rywala. Ostatecznie przegrali 14:27 (0:13, 8:0, 0:7, 6:7).

– Polacy byli wymagającym rywalem – powiedział podczas konferencji prasowej trener Szwedów, Patrik Lundkvist. – O zwycięstwie zdecydowało doświadczenie naszego zespołu. Warto dodać, że przeciwnik Polaków, to Mistrz Europy z 2005 roku.

joomplu:47846

Chociaż w drużynie gości w większości pojawili się zawodnicy z małym stażem reprezentacyjnym, to i tak widać było ich większą boiskową dojrzałość. Dość szybko rywale odskoczyli na trzynastopunktową przewagę. Wydawać się mogło, że biało-czerwoni swoją “ułańską fantazją” zdobędą się na wyrównanie, po wyrównanej drugiej kwarcie, jednak w ostatecznym rozrachunku nie mieli szans ze Szwedami.