Spontane, AHEAD i Obraski w Łodzkim Domu Kultury

ahead22 stycznia o godz. 19 w Łódzkim Domu Kultury rozpocznie się impreza z udziałem zespołów: Spontane, AHEAD i Obraski. Bilety kosztują 15 zł.

Spontane – polska grupa grająca mieszankę rocka i metalu, powstała w Warszawie w 2003 roku. Zespół został założony 21 czerwca 2003 roku, w jednej z sal prób nieistniejącego już warszawskiego Fotonu[1]. Założeniem grupy jest tworzenie energetycznej muzyki z polskimi tekstami. Nazwa zespołu pochodzi od skróconego sformułowania Spontanous Sunday charakteryzującego ówczesną formę tworzenia. Zespół zagrał kilkadziesiąt koncertów w Polsce, w tym m.in. na otwarciu klubu „Progresja” w 2003 r. W 2014 roku nagrał pierwszą płytę LP Mojra. Producentem nagrań był Tomek Łuksza z Blueberry Studio[2], który współpracował m.in. z Tool, Slayer czy Ozzy Osbourne. Płyta mimo, że nagrana w języku polskim została dobrze przyjęta w Polsce i zagranicą.

AHEAD – połączenie mocnych rockowych rytmów i melodyjnych riffów. Najważniejsze są tu gitary oraz wokal nadający całości charakteru. Zespół ma na koncie setki koncertów. Występowali razem z takimi wykonawcami jak m.in. Artrosis, Pogodno, Strachy Na Lachy, Farben Lehre czy Mech.

OBRASKI – energetyczna mieszanka rocka punka i metalu – czerpiąca z wymienionych gatunków wszystko co najlepsze a więc dynamikę zadziorność i przenikliwe teksty – to w skrócie opis wykonywanej muzyki przez bełchatowsko- łódzko- piotrkowskie Obraski. Szybkie riffy przeplatają się z ciekawymi rozwiązaniami akustycznymi, a solówki wkomponowują się w wykrzyczane przez wokalistę teksty. Każdy utwór niesie ze sobą przekaz poruszający ludzką moralność , a wpadające w ucho refreny ipunkowe przesłania na długo pozostają w głowach słuchaczy. Każdy koncert zespołu rozgrzewa publiczność i wciąga do wspólnego pogo…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *