SPOIWO w Żarty Żartami

SPOIWO_-_Album_coverW niedzielę, 13 marca o godz. 20 w Żarty Żartami rozpocznie się koncert grupy SPOIWO. Wstęp wynosi 15 zł. .

SPOIWO w Żarty Żartami (konkurs do 12 marca)

Zespół piątki przyjaciół, który powstał w 2009 roku. Od tego czasu konsekwentnie rozwija i kształtuje swoje charakterystyczne brzmienie, gdzie nastrojowe kompozycje łączą się z szaleństwem, a smutek potrafi eksplodować radością. Przestrzenny gitarowy zgiełk i niepokojąca aura syntezatorów, w połączeniu z głębokim basem i mocą perkusji tworzą potężną ścianę dźwięku. Twórczość zespołu jest połączeniem takich gatunków jak post-rock, ambient, czy muzyka filmowa. Nieprzypadkowo twórczość SPOIWA porównywana jest często do muzyki filmowej. W 2012 nastąpiło spotkanie dźwięku z obrazem. Dwa teledyski do utworów „Years of Silence” (autor: David Lindberg) oraz „Skin” (autor: Kristof Brandl) spotkały się ze świetnym przyjęciem, dzięki czemu zespół na trwałe zaistniał w świadomości fanów tego gatunku.
 
Na swoim koncie mają kilkadziesiąt koncertów, zarówno z uznanymi artystami krajowymi i zagranicznymi, między innymi: Tides from Nebula (PL) SLEEP PARTY PEOPLE (DEN), God is an Astronaut (IRL) Sleepmakeswaves (AUS), Skyharbor (IND), Maybeshewill (GB), Tangled thoughts of Leaving (AUS) Solkyri (AUS). W marcu 2015 ukazał się ich debiutancki album „Salute Solitude”, który zebrał bardzo dobre recenzje zarówno w prasie polskiej jaki i zagranicznej:

„Zmiksowany tam materiał wypada znakomicie i należy do najciekawszych osiągnięć polskiej sceny post-rockowej ostatnich lat.”
Noise Magazine

„To jest piękne, po prostu piękne, coś na podobieństwo dobrze skrojonej ścieżki dźwiękowej do jakiegoś filmu Aronofsky’ego”
FYH

„SPOIWO to dla mnie odkrycie roku, jeśli chodzi o rodzimą scenę muzyczną. Rzadko zdarza się natrafić na coś tak oryginalnego i jednocześnie przepełnionego prawdziwą pasją.”
FinetuneTV

„W obrębie tej formy będzie to zapewne najlepszy (lub jeden z kilku takowych) materiał, jaki pojawi się w tym roku w Polsce.”
Screenagers

„Salute Solitude to płyta, na którą warto było czekać. Mowa bowiem nie tylko o piekielnie dopracowanym i świetnie brzmiącym krążku, ale też o efekcie walki o marzenia.”
i’m stuck between

SPOIWO zostało nominowane do pomorskiej nagrody „Sztormy” w kategorii „Odkrycie roku”. Zespół został wybrany przez największą internetową społeczność postrockową jako najlepszy nowy zespół 2015 roku. „Salute Solitude” zostało uznane przez najważniejszy holenderski portal postrockerNL za najlepszy postrockowy album 2015 roku. Polski portal post-rock pl uznał SPOIWO najlepszym debiutantem 2015 roku a album „Salute Solitude” za najlepszy polski album postrockowy 2015 roku. „Salute Solitude” znalazło się wśród 10 najlepszych polskich albumów 2015 (za portalem music is). Portal Uwolnij Muzykę umieścił „Salute Solitude” wśród 20 najlepszych polskich płyt 2015 roku. Okładka do „Salute Solitude” znalazła się wśród najlepszych polskich okładek 2015 roku. Zespół został do pomorskiej nagrody muzycznej DOKI 2016 w trzech kategoriach: album roku, artysta roku, oraz nowa twarz.

Skład zespołu:

Paweł Bereszczyński – bas, syntezator
Piotr Gierzyński – gitara
Simona Jambor – syntezator
Krzysztof Sarnek – perkusja
Krzysztof Zaczyński – bas, syntezator

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *