foty_021W czwartek, 10 maja w Łódzkim Domu Kultury wystąpił Hubert „Spięty” Dobaczewski, szerszej publiczności znany jako wokalista zespołu Lao Che.

Podczas koncertu wykonał utwory ze swojej solowej płyty Antyszanty. To szantowo-knajpiany klimat, żartobliwe teksty przesiąknięte morzem, alkoholem i przaśną erotyką, a wszystko w rytm muzyki łączącej folk z elektroniką – tak o solowym krążku wokalisty Lao Che pisze wydawca.

W czwartek zabrzmiały więc: MorżeMa Czar Karma, Nie wszystko zostało napisane, Szkoda. Była też piosenka o Kazimierzu Dejnie i  Stary romans kompozycji Macieja Zembatego. Publiczność  porwana przez rytmy  piosenki Haba haba i ding ding dong, kołysząc się jak na morżu, odśpiewała wraz z artystą znany wszystkim tekst. Spięty  dostał brawa na stojąco, a w dwóch bisowych wyjściach zagrał Ja, soldat 5’nizzy i Już kąpiesz się nie dla mnie Kabaretu Starszych Panów.

Występ był dość kameralny i publiczność nie wypełniła po brzegi Sali ŁDK-u. Być może album wydany w 2009 roku trąci już myszką…czekamy więc na nowy album panie Hubercie! Zapraszam do obejrzenia foto relacji z koncertu:

Zobacz także:

Spięty w Łodzi Kaliskiej (foto)

Lao Che i Muchy w Wytwórni (foto)

 

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
DSC_0058
Geyer Music Factory: White Dancing Orchestra (foto)
sofa.8.02.2013_029
Sofa w Scenografii (foto)
Dakh Daughters w Teatrze Nowym (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*