3 edycja festiwalu muzycznego Spirit of Łódź powraca do Monopolis. Letnie, muzyczne wieczory w pofabrycznej przestrzeni, w kameralnym amfiteatrze. Trzy występy, trzech rapowych artystów, polska scena muzyczna. Start 10 czerwca o godz. 21:00 – w urodzinowy weekend Monopolis zagra Miuosh.

Letnia scena rozrywkowa w Monopolis wygląda jak niekończąca się lista atrakcji. W te wakacje, po raz trzeci, na scenie Amfiteatru zagości Spirit of Łódź. Music Festiwal – autorski festiwal muzyczny zainicjowany przez Krzysztofa Witkowskiego, realizowany przez Monopolis. Festiwal co roku przyjmuje nieco inną formułę.  Pierwsza edycja (2020) skupiała się na polskiej scenie alternatywnej i była to seria koncertów-niespodzianek – widzowie do ostatniej chwili nie wiedzieli, kogo się spodziewać. Na festiwalu wystąpili m.in.: Natalia Kukulska, LemOn, Mesajah, John Porter, Patrick The Pan, Kuba Badach, czy Natalia Przybysz. W drugiej edycji (2021) we współpracy z Marcinem Kydryńskim i Siestą w Drodze zagrali Miroca Paris, Nany Vieira i Richard Bona & Alfredo Rodruigez Band.

Ideą naszego festiwalu jest pokazywanie różnych gatunków muzycznych. Ich odmiennych for, których wspólnym mianownikiem jest muzyka i nasza dobra zabawa. Tak jak u podstaw wielokulturowa była Łódź. Tolerancyjna i szanująca różne narodowości, religie i kultury. Zmienna formuła festiwalu jest jego największą wartością. Możemy zaprezentować kompilację różnych gatunków i stylów, co roku odkrywając nowe talenty z Polski i ze świata. Zapraszamy na koncerty, które świetnie dopełnią atmosferę letnich wieczorów w Monopolis – mówi Krzysztof Witkowski, Prezes Zarządu Virako i pomysłodawca festiwalu.

Hasłem tegorocznej odsłony festiwalu jest hip-hop. 3 koncerty, 3 różne oblicza polskiej sceny rapowej. W Amfiteatrze zobaczymy: Miuosha, Smolastego i GrubSona. Spirit of Łódź 10 czerwca zainauguruje koncert Miuosha. Występ artysty jest jedną z atrakcji przewidzianych w ramach urodzinowego weekendu Monopolis (9–12 czerwca) – na gości czeka cały pakiet rozrywek. 15 lipca wystąpi Smolasy, a 9 września, na zamknięcie lata w Monopolis, GrubSon. Bilety do nabycia przez stronę www.monopolis.pl lub profil fejsbukowy Monopolis.

Monopolis to kulinarno-kulturalny komleks umieszczony w pofabrycznej przestrzeni,
w której każdy znajdzie coś dla siebie. Rewitalizacja dawnych zakładów Monopolu Wódczanego została doceniona prestiżową nagrodą – w 2020 roku obiekt uznano za najlepszy projekt w kategorii „mixed-used” na świecie. Monopolis to przykład synergicznego działania podmiotów o różnych zadaniach. Jedno polis  – wiele miejsc: gastronomia, teatr (Scena Monopolis), klub dla dzieci (Monosfera Kreatywności), zielony pasaż, galerie sztuki, czy wreszcie biura, które razem tworzą wielofunkcyjne, rozrywkowo-kulturalne centrum. Monopolis to flagowa inwestycja Virako – polskiej firmy deweloperskiej.

Program:

Miuosh | 10 czerwca | 21:00

Smolasty | 15 lipca | 20:30

GrubSon | 9 września | 21:00

Miuosh – raper, producent, właściciel wytwórni Fandango Records, reprezentant śląskiego rapu. W swoich tekstach często podkreśla przywiązanie do tego miejsca, przede wszystkim do Katowic. Na przestrzeni lat przeszedł niemałą metamorfozę. Od osoby związanej ze środowiskiem reggae, przez trueschoolowego rapera, po szeroko rozumianego artystę nagrywającego między innymi ze Smolikiem, Budką Suflera, Myslovitz.

Smolasty – polski raper i producent muzyczny tworzący muzykę z pogranicza R&B, popu i rapu. W 2018 otrzymał nominację do Fryderyka w kategorii muzyki rozrywkowej za „Fonograficzny debiut roku”. Otrzymał złotą płytę za debiutancki album „Fake Love”.

GrubSon – producent, raper, wokalista. Na swoim koncie ma zarówno złote, jak i platynowe płyty. „ Holizm” oraz  „Gatunek L” zostały nominowane do Fryderyka w kategorii „Album Roku Hip-Hop”. W 2019 roku GrubSon przyjął zaproszenie do kultowego formatu Redbull Soundclash i pokonał Krzysztofa Zalewskiego w bezpośrednim muzycznym starciu na warszawskim Torwarze.

 

MIUOSH

Bilety w przedsprzedaży: 120 zł

Cena biletów od 1 czerwca: 140 zł

SMOLASTY / GRUBSON

Bilety w przedsprzedaży: 100 zł

Cena biletów od 1 czerwca: 140 zł

 

Bilety można kupić na stronie Monopolis:

www.monopolis.pl oraz www.scena.artkombinat.pl

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
armia_legenda
Armia w Wytwórni – zapowiedź
Joao_-_promo_zdjecie_2_
João de Sousa przy Pogonowskiego 45
019alwl
Little White Lies przy Pogonowskiego 45

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*