spindaySPiN („Społeczeństwo i Nauka”) to porozumienie polskich centrów nauki i techniki, muzeów oraz innych organizacji non-profit ukierunkowanych na rozwój społeczeństwa oparty na edukacji, nauce, technice i innowacji. Członkowie SPiN (w tym EC1 Łódź – Miasto Kultury) spotykają się regularnie, by dyskutować nad wspólnie podejmowanymi działaniami, a raz do roku organizują SPiN Day – święto nauki, w którego obchodach każdy może uczestniczyć. Tegoroczny SPiN Day odbywa się w łódzkim EC1 12 i 13 września. Początek imprezy o godz. 10.

– Pokaz nosi tytuł „Dwa Szkiełka”, co może nie brzmi imponująco – mówi Tomasz Kisiel, który z ramienia EC1 odpowiada za projekt Planetarium – niemniej w trakcie oglądania pokazu widzowie wraz z bohaterami pokazu odbywają podróż do czterech księżyców Jowisza, po raz pierwszy zaobserwowanych przez Galileusza, pierścieni Saturna oraz niezwykłych struktur innych galaktyk. Poznają również historię odkryć wielkich astronomów i fizyków: Galileusza, Huygensa, Newtona, Hubble’a oraz wielu innych. Pokaz zawiera zapierające dech w piersiach efekty wizualne, które umożliwiają widzowi przeniesienie się w przestrzeń kosmiczną. Efekt uzupełnia ścieżka dźwiękowa nagrana przez Londyńską Orkiestrę Symfoniczną.

Pokazy są bezpłatne. Aby zapewnić naszym gościom jak największy komfort przygotowaliśmy system zapisów. Prosimy o wysyłanie zgłoszeń na adres: zwiedzanie@ec1lodz.pl.

ILOŚĆ MIEJSC NA POKAZY W PLANETARIUM JEST OGRANICZONA – DECYDUJE KOLEJNOŚĆ ZGŁOSZEŃ

Harmonogram pokazów:
12 września
11:00 pokaz planetaryjny
11:30 pokaz planetaryjny
12:00 pokaz planetaryjny
12:30 spektakl
13:00 pokaz planetaryjny
13:30 spektakl
14:00 pokaz planetaryjny
14:30 spektakl
15:00 pokaz planetaryjny
15:30 spektakl

13 września
11:00 pokaz planetaryjny
11:45 pokaz planetaryjny
12:30 pokaz planetaryjny
13:15 pokaz planetaryjny
14:00 pokaz planetaryjny
14:45 pokaz planetaryjny
15:30 pokaz planetaryjny

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
W maju prapremiera o Krzysztofie Krawczyku w Teatrze Powszechnym
plakat-internet-zm
7. urodziny Teatru Małego
Imagine w Teatrze Powszechnym

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*