21 września 2020 roku Stowarzyszenie Jazzowe Melomani, we współpracy z Polskim Radiem Łódź, zaprasza na ostatni dzień z cyklu spotkań oraz koncertów on-line pod nazwą „Spełnione Nadzieje Melomanów” realizowany dzięki dofinansowaniu ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Kultura w sieci”. Podczas spotkań oraz koncertów, dostępnych na stronach internetowych www.jazz-melomani.pl, www.radiolodz.pl oraz www.intv.pl, podziwiać można było znakomitych polskich muzyków jazzowych. W 7 kolejnych poniedziałków o godzinie 18:00 w ramach „Spełnionych Nadziei Melomanów” wystąpili między innymi laureaci Nagrody Prezydenta Miasta Łodzi dla Najlepszego Łódzkiego Jazzmana. Nagrody te są przyznawane od ponad dwudziestu lat podczas corocznej Wielkiej Gali Jazzowej „Grand Prix Jazz Melomani”.

21 września 2020 roku o godzinie 18:00 podczas „Spełnionych Nadziei Melomanów” wystąpi Jacek Delong & Przyjaciele. Jacek Delong jest laureatem Nagrody Prezydenta Miasta Łodzi dla Najlepszego Łódzkiego Jazzmana za rok 1999 razem z Big Bandem Akademii Muzycznej w Łodzi oraz za rok 2005. Spotkanie z artystą oraz koncert z jego muzycznymi przyjaciółmi dostępne będą on-line na stronach: www.jazz-melomani.pl oraz www.radiolodz.pl.

Jeśli ciekawi jesteście, kto wystąpi z Jackiem Delongiem podczas „Spełnionych Nadziei Melomanów” zapraszamy już teraz 21 września 2020 roku na godzinę 18:00 przed ekrany telefonów, komputerów, tabletów. Niech do tego czasu pozostanie to słodką tajemnicą.

Jacek Delong – Ukończył z wyróżnieniem Państwową Wyższą Szkołę Muzyczną (obecnie Akademia Muzyczna) w Łodzi w klasie klarnetu. Po studiach współpracował jako klarnecista z Orkiestrą Filharmonii Łódzkiej pod dyr. Henryka Czyża oraz jako saksofonista-solista z Orkiestrą Łódzkiej Rozgłośni Polskiego Radia pod dyr. Henryka Debicha i Edwarda Czernego. Brał udział w wielu nagraniach muzyki dla filmu i telewizji. Pracował w zespole „Ergo Band” z Grażyną Łobaszewską i z orkiestrą Zbigniewa Górnego. Przez wiele lat współprowadził z Karolem Nicze – laureatem Konkursu Chopinowskiego – zespół pracujący z gwiazdami polskiej estrady oraz akompaniujący amerykańskim artystom na statkach pasażerskich. Jest autorem muzyki do musicalu dla dzieci Flakonik Apolonii.

Od roku 1997 prowadzi w Akademii Muzycznej w Łodzi Big band, z którym uzyskał trzykrotnie nagrody (w tym Grand Prix) na Festiwalu Big bandów w Nowym Tomyślu, pierwszą nagrodę na I Festiwalu Big bandów w Bydgoszczy w 2007 roku, wyróżnienie na Festiwalu Jazz nad Odrą i dwukrotnie (w roku 2000 i 2006) nagrodę Prezydenta Miasta Łodzi dla Jazzmana Roku. Big band koncertował m.in. z Michałem Urbaniakiem, Gary Gutmanem, Janem Ptaszynem Wróblewskim, Urszulą Dudziak, Olgą Bończyk, Edytą Golec i Amabile Trio. Jacek Delong poprowadził z Big bandem i chórem „Con Vigore” prapremierę polską Sacred Concert II Duke’a Ellingtona. Big band bierze udział w cyklicznych koncertach Młodzi w Łodzi w łódzkiej Filharmonii i Jazz w Pałacu w Muzeum Historii Miasta Łodzi. Koncertował w Szegedzie, Stuttgarcie i Brukseli.

Po uzyskaniu kwalifikacji w roku 2001 Jacek Delong prowadzi w łódzkiej Akademii Muzycznej klasę saksofonu klasycznego. Jednocześnie koncertuje wykonując muzykę współczesną – Festiwal Musica Polonica Nova we Wrocławiu, Musica Moderna w Łodzi. W listopadzie 2006 wraz z Warszawską Orkiestrą Radiową, w ramach cyklu Generacje odbyła się prapremiera dedykowanego mu koncertu na saksofon i orkiestrę Akwarydy Grzegorza Duchnowskiego.

Jacek Delong należy do muzyków łączących działalność instrumentalną zarówno w dziedzinie muzyki klasycznej jak i jazzowej i rozrywkowej. Wraz z czołówką łódzkich muzyków współtworzy zespół „Mellow Five”.

W roku 2009 w Akademii Muzycznej w Łodzi powołał do życia Międzynarodowy Konkurs Saksofonowy, a w roku 2012 jego drugą edycją połączoną z Saxfestem. W roku 2012 po uzyskaniu habilitacji został samodzielnym pracownikiem naukowym w Akademii Muzycznej w Łodzi. *
*źródło: http://www.amuz.lodz.pl/pl/lifemotion/pl/akademia/o-nas/67-administracja

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Nicki Minaj i Juice WRLD w Atlas Arenie
fmf
Poza Łodzią: Jon Hopkins, MØ i Charli XCX na Free Form Festival
Kraft Klub Beer Festival 2020

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*