nowysmolTeatr Nowy im. Kazimierza Dejmka zaprasza na dwa gościnne spektakle Państwowego Teatru Dramatycznego im. A.S. Gribojedowa ze Smoleńska. Pokazy odbędą się 16 i 17 października.

We wtorek o godz. 19 rozpocznie się przedstawienie Prawda to rzecz dobra, ale szczęście – lepsza. To wesoła i sentymentalna komedia Aleksandra Ostrowskiego – klasyka rosyjskiej sceny, ojca teatru realistycznego. Wzruszająca historia o losach ludzi, którzy muszą wybrać między uczuciem a obowiązkiem. Istnieje tylko jeden sposób na zapewnienie wnuczce dostatniego życia. Młoda dziewczyna musi poślubić statecznego i już leciwego generała. Nie trudno zgadnąć, że kocha innego – biednego i szczerego Platona. Nie wiadomo jak potoczyłyby się ich losy, gdyby nie niania i przyprowadzony przez nią gość – stara miłość starszej kobiety.

W spektaklu występują: Oleg Kuzmiszczew, Ludmiła Siczkariowa, Katerina Maksimowa, Glina Krut, Igor Gołubiow, Konstantin Juchniewicz, Inna Flegantowa, Anriej Szanin, Genadi Czerkaszin. Reżyseruje Witalij Barkowski, scenografia – Mikołaj Agafonow, muzyka – Dimitrij Monachow.

Dzień później o tej samej godzinie będziemy mogli obejrzeć Królowa Piękności z Leenane Martina McDonagha. Stara panna opiekuje się zrzędliwą matką, która uniemożliwia jej zamążpójście. Despotyczne zachowanie powoduje nawrót u młodej dziewczyny choroby psychicznej. Prosty dramat bez wielopoziomowych znaczeń czy skomplikowanych wątków opowieści, zainteresował Olega Kuzmiszczewa.

Reżyser o sztuce mówi: – Bohaterki nie są potworami, kierują się własną prawdą. Spektaklem odpowiadam na kilka istotnych pytań. Jak długo można uzależniać od siebie drugiego człowieka, gdzie jest granica między wolnością a zniewoleniem?.

W Królowej Piękności z Leenane występują Inna Flegantowa, Galina Krut, Walerij Briksin. Pokazy prezentowane będą na Dużej Sali Nowego (ul. Więckowskiego 15) w języku rosyjskim. Wstęp na jeden spektakl wynosi 15 zł, na dwa 20 zł.

  

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
cyrulik
Premiery teatralne – styczeń 2014
dni_pamieci_000_b
Dni Pamięci w Łodzi
Premiera Teatru Telewizji „Fantazja polska”

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*