Nadchodzący weekend w Akademii Muzycznej w Łodzi poświęcony będzie tańcowi i choreografii. Publiczności zaprezentowane zostaną trzy spektakle, przygotowane przez artystów związanych z organizacją Materia oraz tancerzy z Lubelskiego Teatru Tańca. W piątkowy wieczór (17 września, godz. 18.00) obejrzeć będzie można dwie choreografie: „Po cichu” Moniki Grzelak i premierowo „W drodze” Marleny Bełdzikowskiej. Na sobotę (18 września, 19.00) zaplanowano przedstawienie „If/Then” w choreografii Joego Altera w wykonaniu artystów z Lublina. Spektakle odbywać się będą w Sali Koncertowej Akademii Muzycznej w Łodzi przy ul. Żubardzkiej 2a. Bilety w cenie 20 zł do kupienia w kasie na godzinę przed spektaklem. 

Podczas obu wydarzeń publiczność zobowiązana jest posiadać własne maseczki i nosić je w trakcie wydarzenia oraz zachować dystans 1,5 metra od innych osób. Organizator będzie wymagać złożenia obowiązkowego pisemnego oświadczenia o stanie zdrowia wraz z podaniem danych osobowych i kontaktowych przed wejściu na wydarzenie.

Pierwsza z choreografii, które prezentowane będą w piątek (17 września), to „Po cichu” Moniki Grzelak. Autorka zainspirowała się czynnościami wykonywanymi w ciszy, ale także szerszym znaczeniem tej frazy. O spektaklu mówi tak: „Po cichu możemy robić różne rzeczy. Każdy z nas wie najlepiej, co robi właśnie w ten sposób. Czasami dotyczy to tylko nas samych, jednak zdarza się, robimy coś wobec innych…. Po cichu”. Zatańczą studenci Akademii Muzycznej w Łodzi: Paweł Jacak, Karolina Adaszek, Karolina Łykowska, Paulina Nowicka, Patryk Laudański, Aleksandra Łuczak. Autorką drugiej choreografii jest Marlena Bełdzikowska. Spektakl „W drodze” powstał we współpracy z tancerkami-wykonawczyniami: Moniką Jakubowską, Natalią „Sarną” Kladziwą i Aleksandrą Łabą. Premiera odbędzie się w ramach Programu Przestrzenie Sztuki i jest częścią projektu badawczo-artystycznego Bełdzikowskiej. Artystka bada sposób, w jaki metoda TRE® wpływa na ruch tancerza i jego rozwój. 

W sobotę (18 września) Lubelski Teatr Tańca zaprezentuje spektakl, który powstał w ramach Polskiej Sieci Tańca. Przedstawienie „If/Then” jest grą, w której tancerze muszą podejmować decyzje w oparciu o konkretne zasady, nie mogąc być pewnym rezultatu. Spektakl oparty jest na założeniu, że wszystkie istniejące rzeczy i zjawiska pozostają ze sobą we wzajemnej relacji. Tancerze „If/Then” wiedzą „co” nastąpi w spektaklu, jednak poszczególne elementy tej układanki będą odkrywać w trakcie jego trwania.

Program Przestrzenie Sztuki jest finansowany ze środków Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, realizowany przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego.

Operator: Materia / Łódź

Partnerzy: Akademia Muzyczna im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi, Poleski Ośrodek Sztuki oraz Urząd Miasta Łódź 

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
kabaret_skeczw_mczcych_20100905_1457859634
Kabaretowy „wysyp” w Łodzi
duvirose
Di, Viv i Rose w Teatrze im. Jaracza
The Tin Ring w Domu Literatury

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*